عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه نقاشی”خورشید عالم سلیم”

نمایشگاه نقاشی”خورشید عالم سلیم”

۲۱

تیر

۹۳

نمایشگاه نقاشی”خورشید عالم سلیم”

نمایشگاه نقاشی خورشید عالم سلیم (هنرمند آمریکایی شرق تبار) از روز جمعه (۲۰ تیر ماه) در گالری هوم بازگشایی شده است.

نمایشگاه نقاشی

عالم سلیم از هنرمندان مدرنیسم آمریکا است و در آثار به نمایش در آمده‌اش می‌توان استحاله و درفرماسیون اجزای عالم و طبیعت را مشاهده کرد، استحاله‌هایی بداهه که شاید برنامه‌ای برای طراحی ان‌ها نداشته است.

آثار این هنرمند ارزشمند به دنبال یافتن حس و روح طبیعت است. او با چشمان و ابزار فرم و رنگش نمودی از بازتاب طبیعت را در درونش به نمایش می‌گذارد.

نمایشگاه-نقاشی خورشی عالم سلیم

عالم سلیم درباره کارهایش گفته:

من باطبیعت زندگی می‌کنم همه چیز در طبیعت می‌تواند منبع الهام من باشد حتی کوچکترین ذره مثل افتادن یک قطره شبنم از روی یک برگ. گفتگوی ابرهای سفید در آبی آسمان. تجربیات من می‌تواند بسیار غیرمنتظره و متفاوت باشد.گاهی با رنگهای درخشان و گاهی بلعکس. من الهام از طبیعت را با زبان خودم تجربه می‌کنم و شعری جدید را از آن می‌سرایم. هر اثر هنری اصیل با بداهه ارتباط دارد و اثری که از قبل برنامه ریزی شده باشد اصالت خود را از دست می‌دهد. زمانی که من نقاشی میکنم حس خود انگیختگی و بیم و امید را د ر درونم تجربه می‌کنم و تلاش می‌کنم آنرا انتقال دهم. در هنر من منطقی وجود ندارد. باری زندگی من یک نمایش شورانگیز از لحظه‌های پرشکوه طبیعت است؛ مانند موجی بلند که در دریا بلند می‌شود و فرو می‌افتد. “ناگهانی، مصمم و پرشکوه”

نمایشگاه-نقاشی خورشی عالم سلیم

نمایشگاه نقاشی خورشید عالم سلیم تا ۳۱ تیر ماه(به جز جمعه ها) در گالری هوم برپااست و علاقه مندان برای بازدید می‌توانند در روزهای یاد شده و از ساعت ۱۷ تا ۲۰،  به نشانی تهران، خیابان قائم مقام فراهانی روبروی بیمارستان تهران کلینیک کوچه چهارم، پلاک ۲٫ طبقه اول، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 − هفت =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>