عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه نقاشی”عجایب المخلوقات و غرایب الموجودات”

نمایشگاه نقاشی”عجایب المخلوقات و غرایب الموجودات”

۱۸

شهریور

۹۳

نمایشگاه نقاشی”عجایب المخلوقات و غرایب الموجودات”

نمایشگاه نقاشی نسیم داوری از ۱۴ شهریور ماه در گالری آران بازگشایی شده است.

نمایشگاه نقاشی

در نمایشگاه نقاشی”عجایب المخلوقات و غرایب الموجودات”، مجموعه‌ای از آثار سورئالیسم نسیم داوری با تکنیک رنگ روغن به نمایش در آمده است و در این آثار تلفی در هم آمیختگی فیگور انسان و حیوان را شاهد هستیم.

نسیم داوری درباره چرایی تلفیق فیگور انسان و حیوان گفته است.

استفاده از فیگور حیوان به این دلیل بود که بیننده کمتر با کار همذات پنداری کند و از تلخی اثر کاسته شود.

داوری در ادامه گفته :

وقتی موجودی که دست و پای او بسته شده و در شرایط بدی روی یک تخم مرغ نشسته است را می‌بینید، اگر آن موجود انسان باشد برای بیننده حس ناراحتی بیشتری دارد و درد او را بیشتر حس می‌کند، اما وقتی فیگور عجیبی که نمونه واقعی ندارد استفاده می‌شود، بیننده راحت‌تر با آن کنار می‌آید و کمتر احساس ناراحتی می‌کند. در کارهای قبلی من حیوان وجود نداشت و از فیگور انسان در آنها استفاده شده بود، به همین دلیل کارها آزاردهنده و تلخ بود و برای بینندگان حس ناراحت کننده‌ای ایجاد می‌کرد، به همین دلیل در این دوره از کارها فیگورها از انسان به حیوان تبدیل شدند.

نمایشگاه نقاشی نسیم داوری تا وز جمعه(۲۱ شهریور ماه) در گالری آران دایر خواهد بود و علاقه مندان برای بازدید می‌توانند به نشانی تهران، کریم خان زند، خیابان خردمند شمالی، کوچه دی، پلاک ۹، مراجعه نمایند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه × 2 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>