عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه نقاشی”عروسی پارسی”

نمایشگاه نقاشی”عروسی پارسی”

۱۳

بهمن

۹۲

نمایشگاه نقاشی”عروسی پارسی”

نمایشگاه نقاشی ندا تولایی تحت عنوان”عروسی پارسی” از روز جمعه(۱۱ بهمن ماه) در گالری سین بازگشایی شد.

درباره نمایشگاه نقاشی”عروسی پارسی”

در نمایشگاه نقاشی ندا تولایی ۱۵ اثر با تکنیک ترکیب مواد روی بوم و کاغذ عکس، با سبک فیگوراتیو اکسپرسیونیستی و در اندازه‌های متفاوت به نمایش در آمده است.

گفته‌های تولایی را درباره نمایشگاه نقاشی‌اش می‌خوانیم:

با اینکه پایه اصلی کارها عکس‌های شخصی هستند، اما تنها اتود کار محسوب می‌شوند و رنگ‌ها و فرم‌های به کار رفته در نقاشی‌ها طبیعی نیستند، چون تاکیدم بیشتر روی حرکت بوده، سعی کردم در فرم و رنگ کارها نوعی اغراق وجود داشته باشد.

او درباره‌ی ایده برپایی نمایشگاه نقاشی عروسی پارسی گفت:

از سال ۸۷ بود که کار روی عکس‌های دورهمی و خانوادگی را که در مهمانی‌ها و مراسم عروسی گرفته شده بودند، آغاز کردم. آنچه که در این عکس‌ها توجه مرا به خود جلب کرده بود، معاشرت با آدم‌هایی بود که سالیان سال در کنار ما بودند و در مراسم مختلف آن‌ها را می‌دیدیم. نگاه من به این عکس‌ها، تنها نگاه صرف به یک عکس یادگاری نبود، بلکه آن‌ها برای من نوعی تاریخچه از تجربه‌های شخصی‌ام به حساب می‌آمدند.

تولایی افزود:

پس از آن در سفرهایی که به آفریقای جنوبی و چین داشتم، بازخوردهای متفاوتی را از مردم آنجا شاهد بودم. برای آن‌ها این سوال‌ها پیش می‌آمد که مگر زن ایرانی هم حق دارد هنر را دنبال کند و نقاشی بکشد و با وجود متاهل بودن به تنهایی سفر کند؟ آن‌ها فکر می‌کردند ایران هم کشوری مانند عربستان است که محدودیت‌های فراوانی را برای زنان به وجود آورده است. این نگاه‌ها و برخوردها باعث شد تصمیم بگیرم کارم را روی شباهت‌های انسانی، فارغ از ملیت و محل زندگی، متمرکز کنم. آنچه که توجه مرا در این زمینه جلب کرد، نوع شادی کردن مردم نقاط مختلف دنیاست که شباهت بسیاری به یکدیگر دارند. در حقیقت حتی اگر نوع عزاداری آن‌ها هم متفاوت باشد، در شادی کردن، نقاط و المان‌های مشترک بسیاری دارند.

نمایشگاه-نقاشی ندا تولایی

تولایی ادامه داد:

در نقاشی‌های این نمایشگاه هیچ تصویر و المان سنتی از ایران نیست و مخاطب تنها شاهد افرادی است که در حال شادی کردن هستند و ممکن است هر ملیتی داشته باشند. هدفم پاسخ به تفکرات و نگاه‌هایی بود که در خارج از کشور شاهد آن‌ها بودم. همان طور که اشاره شد، پایه اصلی کارها عکس‌های شخصی و خانوادگی من از مراسم مختلف بود و می‌خواستم که صداقت را ملاک خلق آثار این نمایشگاه قرار بدهم.

گالری سین تا بیستم بهمن ماه(به جز پنج شنبه ها) پذیرای بازدید کنندگان از نمایشگاه نقاشی ندا تولایی است و علاقه مندان می‌توانند در ساعت‌های ۱۵ تا ۱۹ به آدرس تهران، شهرک غرب، فاز ۲، خیابان هرمزان، پیروزان جنوبی، کوچه دوازدهم، شماره ۱۶، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 × هفت =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>