عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه نقاشی عطیه چگینی

نمایشگاه نقاشی عطیه چگینی

۱۴

مرداد

۹۳

نمایشگاه نقاشی عطیه چگینی

نمایشگاه نقاشی عطیه چگینی از روز پنج شنبه(۱۶ مرداد ماه) در گالری نقش جهان بازگشایی می‌شود.

نمایشگاه نقاشی

در نمایشگاه نقاشی عطیه چگینی که عنوان خاصی برای آن انتخاب نشده است ده اثر با تکنیک رنگ روغن که در آن‌ها به موضوعی اجتماعی اشاره شده است به نمایش در می‌آید.

در این آثار به یک سری نماد اشاره شده است و در آن‌ها سبک‌های مختلفی را شاهد هستیم.

عطیه چگینی درباره نمایشگاه نقاشی‌اش گفته:

به عنوان مثال در یکی از کارها از نمادهایی چون عقاب هخامنشی و داریوش استفاده کرده‌ام. در این تابلو همچنین از دو رنگ ارغوانی و خاکستری که نماد ثروت و بی‌نیازی هستند برای رساندن این مفاهیم بهره گرفته‌ام. رنگ‌هایی که به خودی خود می‌توانند این مفاهیم را به مخاطب برسانند. عقاب هخامنشی هم کمترین تعداد سرستون را در تخت جمشید داراست و دوست داشتم در کارهایم باشد و دیده شود.

نمایشگاه-نقاشی عطیه چگینی

وی در ادامه افزود:

همچنین در یکی از تابلوها که به مفهوم هزار رنگ و هزار چهره بودن اشاره دارد، از نمادهای فیثاغورث و مثلث‌های رو به پایین استفاده کرده‌ام. یکی از کارها هم به صورت دکوراتیو است و دیگری نمایش حالت غم و لبخند در یک چهره است.

دلیل به کار بردن سبک‌ها و نمادهای مختلف در این نقاشی‌ها توجه به سلیقه مخاطبانی است که به دیدن کارها می‌آیند و همچنین علاقه خودم به مطالعاتم در زمینه‌های مختلف است. سعی کردم مفاهیم مختلفی که درباره آن‌ها مطالعه داشتم در یک نمایشگاه به نمایش گذاشته شوند.

گالری نقش جهان تا ۲۱ مرداد ماه پذیرای بازدید کنندگان خواهد بود و علاقه مندان می‌توانند از ساعت ۱۷ تا ۲۱ به نشانی تهران، خیابان نیاوران (باهنر) از میدان یاسر به سمت تجریش، کوچه همایونفر، کوچه سعدی، کوچه حافظ، خیابان آیت‌الله محمودی، شماره ۹، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هفت − = 2

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>