عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه نقاشی فربد مرشد زاده

نمایشگاه نقاشی فربد مرشد زاده

۳

اردیبهشت

۹۳

نمایشگاه نقاشی فربد مرشد زاده

نمایشگاه نقاشی فربد مرشد زاده با عنوان”فریاد‌ها و زاری ها” از روز جمعه(۵ اردیبهشت ماه) در گالری مهروا بازگشایی می‌شود.

نمایشگاه نقاشی”فریادها و زاری ها”

در نمایشگاه نقاشی مرشد زاده آثاری درباره زاری‌ها، فریادها، مویه‌ها و نجواها، با تکنیک اکرلیک روی بوم در اندازه‌های گوناگون، به نمایش در خواهد آمد.

 نمایشگاه-نقاشی فربد مرشدزاده

در پیش نویس نمایشگاه نقاشی مرشدزاده آمده است:

چگونه می‌توان درباره زاری‌ها، فریادها، مویه‌ها و نجواها آرام نشست و نوشت؟ از برگزاری این نمایشگاه منصرف شده بودم. چرا که فکر می‌کردم این موضوع شامل مرور زمان شده است و از طرفی نگران بودم مبادا خاطری را آزرده یا باوری را جریحه دار کنم.اما نهایتاً به این نتیجه رسیدم که بحث خشونت نه تاریخ می‌شناسد نه جغرافیا . خشونت چنان مقوله غریبی است که حتی دستور و دایره لغات یک زبان را مشوش می‌کند. شما نمی‌توانید با خشونت مبارزه یا مقابله کنید، یا حتی در برابر آن از خود دفاع کنید بی اینکه حتی در اندازه‌ای اندک وارد گفتمان قدرت و خشونت طلبی نشده باشید. یعنی شاید بتوان با گل سرخ به مبارزه با مسلسل رفت اما هنوز این حقیقت پابرجاست که شما به «مبارزه» رفته اید. قصد فاعل خشونت این است که شما را به موضع تعامل یا انفعال در خشونت بکشاند. در عمل تدافع شما همبازی خشونتید و چون (غالباً) از منابع قدرت بهرمند نیستید، بازنده. پس کم کم یا محو می‌شوید یا رادیکال که در هر دو صورت چاره‌ای جز حذف شدن از صفحه شفاف بازی برای شما باقی نمی‌ماند. در موضع انفعالی در برابر خشونت شما یا انقلاب می‌کنید یا انشعاب و شاید در پاره مواقع انفکاک و تبری بجویید که در همه موارد با نسبت‌های گوناگو فاعل خشونت از امکانات خویش استفاده می‌کند و شما را بعنوان اقلیت در «گتو» جای می‌دهد و شما در انزوا به پایان رسید. نه، با خشونت نباید مبارزه کرد. نه، حتی نباید آینه‌ای در برابر خشونت قرار داد چرا که تصویر متکثر خشونت به اندازه خود خشونت نا زیباست. پاشنه آشیل خشونت بی عملی است. این نمایشگاه بی عملی من است. به جای فریادهایی که در کوچه نکشیدم و مسلسل‌هایی که به دست نگرفتم و نفرتی که نورزیدم. به جای همه اینها عاشقانه با قلم مو بومم را نوازش کردم. حرف‌های نا گفته را نشانه‌های عددی کردم و کشیدم و فراموش کردم. به جای سیلی، لایه‌های بسیار رقیق رنگ بر صورت‌هایم نشاندم. چهره‌های پیچیده از فریاد را جوری کشیدم که انگار بی صدایی را فریاد می‌زنند. این نمایشگاه فعل بی عملی من است.

نمایشگاه-نقاشی فربد مرشدزاده

گالری مهروا تا ۱۵ اردیبهشت ماه(جز روزهای پنجشنبه و در ایام سوگواری تعطیل) پذیرای بازدید کنندگان از نمایشگاه نقاشی”"فریادها و زاری ها” خواهد بود و علاقه مندان می‌توانن در روزهای یاد شده و از ساعت  ۱۷ تا ۲۱، به نشانی تهران، : تهران٬ کریم خان زند٬ آبان جنوبی٬ پلاک ٬۱۳۸ نگارخانه مهروا، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سه + 8 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>