عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه نقاشی لیلا نورایی

نمایشگاه نقاشی لیلا نورایی

۷

خرداد

۹۳

نمایشگاه نقاشی لیلا نورایی

نمایشگاه نقاشی لیلا نورایی از روز جمعه (۹ خرداد ماه) در گالری ایده بازگشایی می‌شود.

نمایشگاه نقاشی

در نمایشگاه نقاشی لیلا نورایی مجموع ۱۸ اثر با تکنیک کلاژ و راپید، در اندازه ۳۰ در ۴۰ و با موضوع”گور خر” به نمایش در خواهد آمد.

نورایی درباره نمایشگاه نقاشی و هدفش گفته:

بخشی از هدفم در مورد انتخاب این سوژه، این است که گورخر یکی از متمایزترین حیوانات طبیعت است. در واقع منظورم تابعیت این حیوان از گروهی است که به آن تعلق دارد و نوعی وفاداری به کنش غریزی اوست؛ نکته دیگر، شمایل این حیوان در ایجاد خطای دید، در چشم شکارچی و البته تشخص و تمایز خطوط سیاه و سفید در هر “گورخر” است. بدون شک مفهوم سمبلیک کنار هم قرار گرفتن رنگ‌های سیاه و سفید نیز در خوانش دوباره معناهای پیشین و نیز زایش مفاهیم تازه، در انتخاب این موضوع بی‌تاثیر نبوده است.

نمایشگاه-نقاشی لیلا نورایی

نورایی در ادامه افزود:

علاوه بر همه این‌ها، گورخر یک موجود زیباست، گویی زیبایی ظاهری با کنش‌های غریزی او پیوندی دارد، گره خوردن زیبایی با رفتارهای غریزی تبدیل به کنش اجتماعی توده‌وار این حیوانات می‌شود. این ایده، بی‌شباهت به جهان معاصر انسان نیست، بخصوص نظام مُد در دنیای که در آن زندگی‌می‌کنیم. در چنین شکل ذات گرایانه‌ای گریز از زیبایی اجتناب ناپذیر است، حال اینکه این زیبایی به تقسیم بندی ظاهری و درونی بدهد یا نه، بسته به تفسیر اثر از جهان و ناگزیر خوانش مخاطب از اثر دارد.

نمایشگاه نقاشی لیلا نورایی تا ۲۱ خرداد ماه در گالری ایده برپاست و علاقه مندان می‌توانند به نشانی تهران: کریم‌‎خان زند، خیابان خردمند شمالی، خیابان هیجدهم، شماره ۲۶، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سه + = 7

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>