عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه نقاشی و مس”خاکستر مانده بر عشاق”

نمایشگاه نقاشی و مس”خاکستر مانده بر عشاق”

۲۴

اردیبهشت

۹۳

نمایشگاه نقاشی و مس”خاکستر مانده بر عشاق”

نمایشگاه تلفیقی نقاشی و مس، کار مشترکی از پگاه والی زاد و شهرام مسلمی با عنوان” خاکستر مانده بر عشاق” روز جمعه (۲۶ اردیبهشت ماه) در گالری نقش جهان بازگشایی می‌شود.

نمایشگاه نقاشی و مس”خاکستر مانده بر عشاق”

در نمایشگاه تلفیقی  نقاشی و مس”خاکستر مانده بر عشاق” ۱۱ اثر نقاشی از پگاه والی زاد و کارهای شهرام مسلمی با موضوع تفاوت عشق و ازدواج در دوره‌های گوناگون به نمایش گذاشته خواهد شد که هدف از آن یادآوری سنت و فرهنگ ایرانی است.

در نقاشی‌ها از تونالیته رنگ‌های قهوه‌ای و نارنجی استفاده شده و سبک کارها رئال امپرسیون است.

والی زاد درباره آثار نمایشگاه نقاشی و مس گفته:

ما روایت تصویری این موضوع را از زمان قاجار آغاز کرده و به حال رسیده‌ایم. برای مثال در دوره قاجار ازدواج و تشکیل خانواده سریع و در سنین پایین بود و ما خواستیم به نحوی آن را نمایش بدهیم.

 برای زمان رضاخان نیز از المانی مانند حاجت گرفتن دختران در سقاخانه‌ها که قداست و حالت عبادی داشت، استفاده کرده‌ایم. زمان محمدرضا پهلوی هم که قرار ملاقات‌های منتهی به ازدواج، تحت تاثیر سفر به فرنگ در مکان‌هایی مثل کافه لقانطه و گراند هتل انجام می‌شد و از این نشانه‌ها برای نمایش فرهنگ ازدواج در آن زمان استفاده کردیم.

نمایشگاه-نقاشی و مس

 برای نشان دادن رابطه‌های بی‌سرانجام این سال‌ها هم از یک تابلو با نشانه «یک طرفه» در آخرین کار نمایشگاه استفاده کرده‌ایم. در روزهایی که فیسبوک و توئیتر و واتس آپ و وی‌چت شده محل آشنایی‌ها و دیدارها، رابطه‌ها در نهایت بی‌سرانجام و یک‌طرفه می‌شوند.

به کارگیری مس در این نقاشی‌ها باعث برجسته شدن آن‌ها شده است. زیر هر تابلو هم یک بیت شعر متناسب با حال و هوای آن قرار داده‌ایم. برای نقاشی‌های مربوط به دوران گذشته از اشعار مولانا و برای دوران حاضر از شعرهای آقای آذر بهره گرفته‌ایم.

نمایشگاه تا ۳۱ اردیبهشت ماه در گالری نقش جهان برپا است و علاقه مندان می‌توانند از ساعت ۱۷ تا ۲۱، در طول برگزاری نمایشگاه به نشانی تهران، خیابان نیاوران (باهنر) از میدان یاسر به سمت تجریش، کوچه همایونفر، کوچه سعدی، کوچه حافظ، خیابان آیت‌الله محمودی، شماره ۱۹، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 − هفت =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>