عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه نقاشی”نگاهی نو به سنت”

نمایشگاه نقاشی”نگاهی نو به سنت”

۱۶

بهمن

۹۲

نمایشگاه نقاشی”نگاهی نو به سنت”

نمایشگاه نقاشی محمد معمارزاده تحت عنوارن”نگاهی نو به سنت” از روز جمعه (۱۸ بهمن ماه) در گالری ساربان بازگشایی می‌شود.

درباره نمایشگاه نقاشی”نگاهی نو به سنت”

در نمایشگاه نقاشی معمار زاده ۱۴ اثر با تکنین رنگ روغن روی بوم به نمایش در خواهد آمد.

نمایشگاه-نقاشی نگاهی نو به سنت

معمارزاده درباره آثار نمایشگاهش گفته:

نکته مهمی که در کارهای بنده است، شاید مطالعه زیاد بر روی هنرهای ایرانی به خصوص نگاره‌هایی از دوره قبل از تیموری تا دوره قاجار است، همیشه سعی کردم تاریخ و فرهنگ خودم را در ترکیبی نو ارائه دهم و نقاشی باشم با پیشینه هفت هزار سال تاریخ.

همچنین در معرفی آثار معمارزاده گفته شده:

محمد معمارزاده، پس از سال‌ها تلاش فروتنانه، موفق شده است به رابطه میان سنت و مدرنیسم در تصویر دست پیدا کند و جلوه‌ای تازه از آن را ارائه کند. از یک سو او از نظر اعتقادی فرد معتقدی است و نیز هنر سنتی را به درستی می‌شناسد. از دیگر وجه، معمارزاده مدرنیته را به درستی شناخته، درک کرده و برایش ذهنی و درونی شده است.

در آثار محمد معمارزاده، ضمن تجربه ساختار پویای مدرنیسم، مخاطب به یاد طاقه‌های شال و ترمه، بقچه‌های گلدوزی شده، پرده‌های قلمکار، پته‌های کرمان، گل و مرغ‌های سوزن‌دوزی شده و پردازهای سنتی در نگارگری می‌افتد. مخاطب در مقابل پرده‌های اخیر معمارزاده به گذشته تاریخی باز می‌گردد. هزارلای پر از خاطره و خیال را مرور می‌کند و بلافاصله به جهان معاصر باز می‌گردد. ذهن بیننده مانند پاندول به آرامی، میان گذشته و حال در نوسان است و از هر لحظه‌اش تجربه‌ای سرشار از ذوق و خلاقیت را تجربه می‌کند. معمارزاده موفق شده است پیوند میان گذشته و حال را فراهم آورد و این دو قطب ناهمگون را با یکدیگر آشتی دهد. امر مهمی که او و همه ما، سال‌ها در انتظارش بودیم و اینک و با این نمایشگاه شاهد تبلورش هستیم.»

گالری ساربان از روز شنبه(۱۹ بهمن ماه) تا ۲۸ بهمن پذیرای عموم بازدیدکنندگان از نمایشگاه نقاشی”نگاهی نو به سنت” خواهد بود و علاقه مندان می‌توانند در ساعات ۱۶ الی ۲۰ به آدرس تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان صابونچی (مهناز)، کوچه مهماندوست، شماره ۸، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


7 − = شش

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>