عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه نقاشی «هنرمندان نوگرا و معاصر ایران»

نمایشگاه نقاشی «هنرمندان نوگرا و معاصر ایران»

۱۳

مرداد

۹۳

نمایشگاه نقاشی «هنرمندان نوگرا و معاصر ایران»

 نمایشگاه نقاشی «هنرمندان نوگرا و معاصر ایران» با نمایشگاه گردانی مژده طباطبایى، روز جمعه(۱۷ مرداد ماه) در گالری مژده بازگشایی می‌شود.

 نمایشگاه نقاشی

در این نمایشگاه نقاشی آثاری از ۲۹ هنرمند همچون: سهراب سپهرى، حسین زنده رودى، مسعود عربشاهى، پرویز کلانترى، سیراک ملکونیان، منوچهر نیازى، ناصر اویسى، غلامحسین نامى، على اکبر صادقى، جلال شباهنگى، حسینعلى ذابحى، محمود زنگنه، قباد شیوا، نصرت الله مسلمیان و مجید حمیدیان همنشین هم‌اند ضمن آنکه آثار زنده یادان هانیبال الخاص، فریده لاشایى، منصور قندریز، مهدى ویشکایى، اردشیر محصص، احمد اسفندیارى و محمود جوادى‌پور، به نمایش درخواهد آمد.

نمایشگاه-نقاشی هنرمندان نوگرا و معاصر ایران

طباطبایی درباره نمایشگاه نقاشی هنرمندان نوگرا و معاصر ایران گفته است:

در چیدمان این نمایش گروهى همه گونه هاى روایى نقاشى از فیگوراتیو تا انتزاعى؛ طبیعت گرایى و سوررئالیسم… و نیز تکنیک هاى مختلف، برگزیده شده تا طیف هاى متنوع هنر ایران ارائه شوند؛ به گمانم شناخت دقیق زوایاى زیبایى شناسى هر یک از این دوره‌ها الزامى ست و هنر امروز و فرداىمان با آگاهى از نسل پرافتخار پیشگام و پیشکسوتمان مى تواند زمینه ارتقا و رشد بیابد.

او قیمت گذارى این آثار را تعدیل شده خواند و تاکید کرد.: ما موفق شدیم از برخى از بزرگان هنر ایران، کارهاى کوچک هم بیابیم لذا ممکن است دیدارکنندگان پاى امضاهایى بسیار بزرگ قیمت هاى ناباورانه ببینند که این را یکى از ویژگى هاى خاص نمایشگاه مى دانم؛ علاوه بر این تلاش کردیم با قیمت گذارى منصفانه امکان خرید براى اقشار مختلف جامعه را فراهم آوریم.

نمایشگاه نقاشی هنرمندان نوگرا و معاصر ایران به مدت ۱۰ روز در گالری مژده دایر است و علاقه مندان برای بازدید می‌توانند به نشانی تهران، سعادت آباد، علامه شمالى، خ ١٨ شرقى، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 − = سه

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>