عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه نقاشی”واریاسیون”

نمایشگاه نقاشی”واریاسیون”

۱۰

اردیبهشت

۹۳

نمایشگاه نقاشی”واریاسیون”

نمایشگاه نقاشی‌های انتزاعی وحید محمدی، با نام”واریاسیون” از جمعه(۱۲ اردیبهشت ماه) در گالری آبتین بازگشایی می‌شود.

نمایشگاه نقاشی”واریاسیون”

در این نمایشگاه نقاشی که نهمین نمایشگاه انفرادی وحید محمدی به حساب می‌آید، هفت تابلو در اندازه‌های ۱۷۰در ۱۲۰ و ۲۱۰ در ۱۳۰، با تکنیک ترکیب مواد و رنگ روغن روی بوم و به سبک انتزاعی به نمایش در خواهد آمد.

وحید محمدی که همیشه در ایجاد انتزاع متاثر از ادبیات،نقاشی و سینما است در مورد نهمین نمایشگاه انفرادیش که ملهم از مقوله واریاسیون در موسیقی است، گفت: هارمونی در موسیقی‌‌ را با هستی‌یافتن یک یک نت‌ها می‌شناسیم. اما آشکارگی‌ در‌ نقاشی‌ بر‌ گونه‌ای‌ دیگر ‌است. ‌اینجا‌ رنگ‌ و ‌فرم‌ یکباره‌ ظاهر ‌می‌شوند ‌و ‌کشف‌ هارمونی‌ و ‌ضرباهنگ ‌تنها‌ پس‌ از‌ حضور‌ تمام‌ و‌ کمال‌ اثر ‌اتفاق‌ می‌افتد. ‌

نمایشگاه-نقاشی واریاسیون

او در ادامه افزود:

با ‌این‌حال‌ در ‌گذر ‌زمان ‌قطعات‌ از‌ نو ‌کنار ‌هم ‌چیده ‌شده، ‌اثر‌ باز تولید ‌می‌شود ‌و ‌به ‌این‌ ترتیب ‌مخاطب‌ از‌ نخستین ‌لحظه ‌در‌شکل‌‌گیری‌ اثر ‌شریک ‌می‌شود. ‌از ‌روشنی‌ به ‌تیرگی‌ و‌ از ‌تیرگی‌ به ‌نور، ‌از ‌رنگ‌ به ‌فرم ‌و ‌از ‌فرم ‌به ‌رنگ، ‌سطح ‌دو‌ بعدی‌ بوم، ‌فضایی ‌است‌ که ‌در‌ آن‌ همچون ‌آونگی‌ در‌ رفت ‌و ‌آمد ‌قرار ‌می‌گیریم و ‌شاید ‌هارمونی، ‌خود ‌محصول‌ چنین‌ گذارهایی‌ باشد.

گالری آتبین تا ۲۳ اردیبهشت ما میزبان بازدید کنندگان نمایشگاه نقاشی”واریاسیون” خواهد بود و علاقه مندان می‌توانند از ساعت ۱۶ تا ۲۱ به نشانی تهران،خیابان ولیعصر، ظلع جنوبی چهار راه پارک‌وی، کوچه خاکزاد، پلاک ۴۲ ، مراجعه کنند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هشت − = 4

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>