عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه نقاشی و ویدئو آرت باران آزاد

نمایشگاه نقاشی و ویدئو آرت باران آزاد

۵

خرداد

۹۳

نمایشگاه نقاشی و ویدئو آرت باران آزاد

نمایشگاه نقاشی‌های اکسپرسیونیستی و امپرسیونیستی و ویدئو آرت‌های باران آزاد، با عنوان “لذت عکاسی با وی-پی-ان”، در گالری مریم فصیحی هرندی دایر شده است.

نمایشگاه نقاشی”لذت عکاسی با وی-پی-ان”

در این نمایشگاه نقاشی که اولین نمایشگاه فردی باران آزاد است، مجموع ۲۳۰ اثر به نمایش در آمده است که ۲۲۶ اثر در قطع عکس‌های آنالوگ است و چهار اثر در قطع بزرگ، این آثار از روی عکس‌هایی تهیه شده است پیش از این عکاسان در جای جای دنیا آن‌ها را تهیه کرده اند.

باران در باره خلق آثار ارائه شده در نمایشگاه نقاشی‌اش گفته:

من از اینترنت عکس‌هایی را انتخاب کردم که بیش از هر چیز به نظرم آمد عکاسش در مواجهه با یک محیط چنان دچار وجد شده است که دستش را روی شا‌تر دوربین گذاشته و آن را ثبت کرده است. حالا من مخاطب که در آن فضا نیستم و آن‌ها را از صفحه مونیتور کامپیوترم نگاه می‌کنم به عنوان نقاش در مواجهه با این عکس‌ها چنان به وجد می‌آیم که به جای عکس گرفتن شروع به نقاشی سریع از روی این عکس‌ها می‌کنم. گویی من آنجا حضور داشته‌ام و‌‌ همان طور که در مانیفست نمایشگاه نوشته‌ام آری نه من هیچکدام از آن عکاس‌ها هستم و نه تاریخ‌ها متعلق به من است اما که می‌تواند منکر وجد و احساس نابم از این عکاسی کردن‌ها بشود!

نمایشگاه-نقاشی باران آزاد

همچنین این هنرمند درباه ویدئو آرت‌هایش گفته:

او که در این نمایشگاه دو ویدئو آرت نیز به نمایش در آورده درباره این دو اثر نیز می‌گوید: در واقع این دو ویدئو آرت به نوعی تکمیل کننده ایده‌ام است. با دیدن این دو اثر شاید مخاطب بهتر با تفکر نمایشگاه آشنا شود. در یکی از این آثار من این نقاشی‌ها را در آلبومی گذاشته‌ام و یک نفر آن را ورق می‌زند گویی دارد خاطراتش را مرور می‌کند. در واقع خواستم خوانش نقاشی‌ها از عکس‌ها را نشان بدهم. در اثر دیگر از ۲۵ نفر خواستم رو به روی تصاویری بیاستند و احساسشان را در مواجهه با آن تصاویر نشان بدهند. گویی ما داریم از داخل صفحه مونیتور کامپیو‌تر به کسانی نگاه می‌کنیم که دارند عکسی را روی مونیتور می‌بینند و دچار احساس می‌شوند.

این نماشگاه نقاشی تا ۲۰ خرداد ماه در گالری مریم فصیحی هرندی برپاست و علاقه مندان برای بازدید می‌توانند از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به نشانی تهران، خیابان دروس، خیابان وارسته، کوچه مشایخی، مراجعه کنند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


چهار + = 12

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>