عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه نقاشی “یشت”

نمایشگاه نقاشی “یشت”

۳۱

خرداد

۹۳

نمایشگاه نقاشی “یشت”

نمایشگاه نقاشی گروهی، با نام “یشت” روز جمعه (۳۰ خرداد ماه) در خانه هنرمندان و نگارخانه هوم، بازگشایی شد.

نمایشگاه نقاشی اساطیر آفرینش

در این نمایشگاه نقاشی ۲۲ اثر از ده هنرمند با موضوع اسطوره‌های آفرینش ایران کهن، با سبکی خاص و نگاهی پژوهشی به نمایش در آمده است.

هنرمندان

اسماعیل چشم‌رخ، سارا بافتی‌زاده، افشین باقری، مجید احمدآبادی، اعظم صادقی، ندا غیوری، بهاره شهرستانی یکتا، سولماز حشمتی، آناهیتا شمس و شادی داوری

نمایشگاه-نقاشی یشت

درباره هدف برگزاری این نمایشگاه نقاشی”یشت” گفته شده است:

ما در ایران سه سراسطوره ایرانی، اسلامی و فرنگی داریم. سراسطوره فرنگی که از زمان قاجار وارد ایران شد، حوزه فرهنگی ما را دچار چالش کرده است و این به دلیل درست شناخته نشدن اسطوره‌های ایرانی است؛  از طرفی پرداختن به اسطوره‌های ایرانی در حوزه هنرهای تجسمی بسیار کم بوده است؛ بنابراین تصمیم گرفتیم یک گفتمان فرهنگی بین هنرمندان جوان برگزار کنیم. پس از هشت ماه کار و دادن اطلاعات مربوط به اسطوره‌ها، هنرمندان اسطوره‌هایی که با فعلیت جامعه امروز ما در ارتباط بودند را انتخاب کردند.

نمایشگاه نقاشی “یشت” تا ۱۰ تیر ماه در خانه هنرمندان و نگارخانه هوم دایر است و علاقه مندان می‌توانند در ساعات ۱۶ تا ۲۰، از این نمایشگاه بازدید نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 3 = شش

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>