عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه نگاره های چوبی

نمایشگاه نگاره های چوبی

۱۸

اسفند

۹۲

نمایشگاه نگاره های چوبی

نمایشگاه نگاره‌های چوبی از امروز(یکشنبه، ۱۸ اسفند ماه) در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بازگشایی شد.

نمایشگاه نگاره‌های چوبی

نمایشگاه-نگاره-های-چوبی سازمان میراث فرهنگی

در نمایشگاه نگاره‌های چوبی تعدادی از آثار هنرمندانی از سراسر کشور به نمایش در آمده است که این آثار عبارتند از: تابلوهای معرق، منبت، سوخت، خاتم و نازک‌کاری، گره‌چینی، خراطی، سازهای سنتی و آثار حجمی چوب

گفته های” نعیمانی” از جمله پیشکسوتان هنرجویان چوبی را می‌خوانیم:

اگرچه ما در کشوری که حجم چوب آن کم است، زندگی می‌کنیم، اما آثار متنوعی از چوب را که گاه شاهکارهای کم‌نظیری در دنیا هستند، در اختیار داریم. با این حال، متأسفانه در سده‌ی اخیر به آثار چوبی توجه کمی شده و از تعداد هنرمندانی که در این رشته‌ها کار می‌کردند، کاسته شده و معماری چوب نیز حذف شده و آسیب شدیدی به چوب وارد شده است.

نمایشگاه-نگاره-های-چوبی سازمان میراث فرهنگی

شدت این آسیب آنقدر است که اگر مثلا اثر گره‌چینی به تعمیر نیاز داشته باشد، کسی را پیدا نمی‌کنید که این کار را انجام دهد؛ اما خوشبختانه امروز با برگزاری این گردهمایی که در زمان کوتاهی، آثار هنرمندان فعال در رشته‌های چوبی فراخوانده و جمع‌آوری شدند، نوید آینده‌ای روشنی داده می‌شود.

سازمان میراث فرهنگی تا اردیبهشت ماه ۹۳ پذیرای بازدید نندگان از نمایشگاه نگاره‌های چوبی خواهد بود و علاقه مندان برای بازدید می‌توانند به نشانی تهرا،خیابان آزادی، تقاطع بزرگراه یادگار امام(ره) ، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− پنج = 1

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>