عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه هفته سوم

نمایشگاه هفته سوم

۱۰

آبان

۹۳

نمایشگاه هفته سوم

نمایشگاه هفته سوم  از روز جمعه(۱۶ آبان ماه) ساعت ۱۷ در نگارخانه‌های خانه هنرمندان ایران بازگشایی می‌شود.

در نمایشگاه هفته سوم  ۴ نمایشگاه را در رشته‌های مختلف هنر تجسمی شامل است:

نمایشگاه عکس‌های پریناز آل آقا با عنوان “لحظه‌های ناب تاریکی”

نمایشگاه مجسمه‌ پویا جمالی

نمایشگاه عکس”پرنده‌های من” هادی نوید

نمایشگاه گروهی نقاشی‌خط “هفته سوم”

 افتتاح نمایشگاه هفته سوم

“هفته سوم” نمایش آثاری است از نقاط اوج نقاشی‌خط در ایران؛ رضا مافی در هنر نقاشی‌خط به حق پیشگام بود و در این زمینه به موفقیت بزرگی نائل آمد و برخی او را نخستین هنرمند خوشنویسی می‌دانند که بر بوم نقاشی، خط نوشته ‌است. نصرالله افجه‌ای، چهره ماندگار هنر ایران، نه تنها به دلیل تکنیک منحصر به فرد اجرای خط با ریزنویسی‌های درهم تنیده‌ای که در قالب یک فرم کلی ارائه می‌شود و حضور آثارش در معتبرترین موزه‌ها و حراج‌های خارجی بلکه به دلیل اینکه نخستین هنرمندی است که تحت عنوان “نقاشی‌خط” آثارش را ارائه کرده، یکی دیگر از نقاط عطف این هنر محسوب می‌شود. محمد احصایی بیش از ۵۰ سال است که در حوزه خوشنویسی، نقاشی و گرافیک فعالیت می‌کند. او نیز یکی دیگر از پایه‌گذاران نقاشی‌خط در هنر معاصر ایران است که با مجموعه نقاشی‌خط‍‌های خود اعتباری جهانی یافته‌ است.

در این نمایشگاه آثار هنرمندانی چون زنده‌یاد رضا مافی، نصرالله افجه‌ای، محمد احصایی، علی شیرازی، صداقت جباری، عین‌الدین صادق‌زاده، عذرا عقیقی بخشایشی، علیرضا آستانه و بابک رشوند ارائه خواهد شد.

افتتاح نمایشگاه هفته سوم

همچنین با نمایش آثاری از علی شیرازی، صداقت جباری و عین‌الدین صادق‌زاده- هنرمندان برجسته نسل میانی نقاشی‌خط – “هفته سوم” را می‌توان مروری بر آثار سه نسل از هنرمندان عرصه نقاشیخط دانست.

خانه هنرمندان تا ۲۲ آبان ماه پذیرای بازدید کنندگان از نمایشگاه هفته سوم خواهد بود و علاقه مندان می‌توانند در روزهای یاد شده از ساعت ۱۳ تا ۲۰ به نشانی تهران، خیابان آیت الله طالقانی، خیابان شهید موسوی، باغ هنر، مراجعه کنند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


پنج − 4 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>