عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه چاپ دستی” باسکی”

نمایشگاه چاپ دستی” باسکی”

۲۲

اردیبهشت

۹۳

نمایشگاه چاپ دستی” باسکی”

نمایشگاه چاپ دستی گروهی از هنرمندان ترکیه‌ای به نام”باسکی” از روز جمعه(۲۶ اردیبهشت ماه) در گالری هوم بازگشایی می‌شود.

نمایشگاه چاپ”باسکی”

این نمایشگاه چاپ با همکاری موزه ملی ازمیر و با شرکت هشت نفر از بانوان هنرمند ترکیه به سرپرستی خانم “فادان سوزان کوشیوگلو”، رییس موزه ملی ازمیر، همچنین با هدف بازتاب جنبه‌های گوناگون تکنیک چاپ دستی و نمایش تشخص و قدرت تاثیرگذاری این مدیوم،برگزار خواهد شد.

 ”BASKI” در زبان ترکی استانبولی به معنای چاپ  است و “ÖZGÜN BASKI”  عنوان “چاپ دستی” در عالم هنر شناخته شده است.

لاله شمسی(مدیر گالری) درباره هنرمدان شرکت کننده در نمایشگاه چاپ باسکی گفته:

هنرمندانی که آثار آن‌ها در این نمایشگاه به نمایش گذاشته خواهد شد، همگی از جمله اساتید چیره‌دستی هستند که در قالب یک گروه در موزه ملی ازمیر فعالیت می‌کنند و با برگزاری نمایشگاه‌های هدفمند و متفاوت در اقصی نقاط جهان قصد جریان‌سازی در این زمینه را دارند.

نمایشگاه-چاپ باسکی

او ادامه داد:

اساتید این گروه در سبک‌های مدرنیسم و معاصر به آفرینش هنری می‌پردازند، ولی آن‌چه در آثار ایشان خودنمایی می‌کند، آزادی و بی‌پروایی آفرینش در سطح حرفه‌ای است. آن‌ها زمانی که در حیطه مدرنیسم به خلاقیت می‌پردازند، آزاد و رها عمل می‌کنند و زمانی که وارد حیطه هنر معاصر می‌شوند به شکل اعجاب‌انگیزی زیبایی‌شناسی بصری را نیز لحاظ می‌کنند. این مطلب حاکی از تجربه بالای حرفه‌ای است که در طی زمان به دست می‌آید.

گالری هوم تا ۱۲ خرداد ماه پذیرای بازدید کنندگان از نمایشگاه چاپ هنرمندان ترکیه‌ای است و علاقه مندان می‌توانند در طول برپایی نمایشگاه(به جز جمعه ها) از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به نشانی، تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، بالاتر از خیابان شهید مطهری، کوچه چهارم، شماره ۲، طبقه اول، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− یک = 3

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>