عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه چاپ دستی(کارت پستال)

نمایشگاه چاپ دستی(کارت پستال)

۳۰

فروردین

۹۳

نمایشگاه چاپ دستی(کارت پستال)

نمایشگاه چاپ دستی(کارت پستال) از روز جمعه(۲۹ فروردین ماه) در گالری لاله بازگشایی شد.

نمایشگاه چاپ دستی

در نمایشگاه گروهی چاپ دستی(کارت پستال)، ۸۴ اثر در قالب چاپ‌های هنری: کالکوگرافی(حکاکی روی فلز)، چاپ چوب، لینولئوم و سیلک اسکرین حائز استانداردهای چاپ و قوانین تیراژ، از کارهای هنرمندانی چون: همایون سلیمی، الهه مقدمی، مهدی درویشی، جواد نوبهار، المیرا میرمیران، سعید روانبخش، امیر طباطبایی، مریم قریشی، بهناز هوشمند، رضا هدایت، همایون موسوی، جواد نوبهار، شاهو بابایی، آرش میرهادی، مهدی گودینی و … به نمایش در آمده است.

بازخوانی ارزش‌ها و قابلیت‌های هنری چاپ دستی و فراهم کردن زمینه‌ای برای تبادل آثارهنری از جمله اهداف برگزاری نمایشگاه چاپ دستی(کارت پستال) است.

محمدحسین سعلبی‌فرد(مدیر گالری لاله) درباره هنرچاپ دستی گفته است:

چاپ دستی از جمله واسطه‌های بیان هنری است که با توجه به ارزش‌های تصویری و کارکرد خاص خود همواره در کنار دیگر قالب‌های خلاقیت هنری مورد توجه بسیاری از هنرمندان جهان در ادوار مختلف تاریخ هنر بوده است و امروزه در بعضی از کشورها رویدادهای سالانه مستمر و معتبری همچون تبادل چاپ دستی برگزار می‌شود.

او ادامه داد:

در بررسی سابقه چاپ هنری در ایران در اواخر قرن ۱۲ هجری قمری با گونه‌ای از چاپ موسوم به عیدی‌سازی مواجه می‌شویم که نقوش چاپی هنری در بین عامه مردم و مکتب‌خانه‌ها به عنوان عیدی مبادله می‌شد. از این رو نگارخانه لاله با نگاهی به رویدادهای تخصصی چاپ در عرصه جهانی و بررسی تطبیقی پیشینه فرهنگی تبادل آثار هنری در ایران، اولین سالانه تبادل چاپ دستی (کارت پستال) را در بین هنرمندان معاصر بازآفرینی و ساماندهی کرد.

گالری لاله تا ۹ اردیبهشت ماه پذبرای بازدید کنندگان از نمایشگاه گروهی چاپ دستی است و علاقه مندان می‌توانند برای بازدید به نشانی تهران، خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله، روبروی پارکینگ طبقاتی، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شش + = 14

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>