عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه چاپ دستی “از امپرسیونیسم تا امروز”

نمایشگاه چاپ دستی “از امپرسیونیسم تا امروز”

۱۰

تیر

۹۳

نمایشگاه چاپ دستی “از امپرسیونیسم تا امروز”

نمایشگاه چاپ دستی هنرمندان خارجی گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران با عنوان “از امپرسیونیسم تا امروز” در موزه هنرهای معاصر برپا است.

نمایشگاه چاپ دستی

در این نمایشگاه مجموعه‌ای از چاپ‌های دستی با هدف معرفی و یادآوری”چاپ دستی” به نمایش در آمده است.

در این مجموعه ۲۰۰ اثر از ۵۰ هنرمن همچون: پیکاسو، سالوادور دالی، مارک شاگال، جسپر جونز، ادوارد مونش، هنری تولوز لوترک، جیمز ویستلر، جیم داین،خوان میرو، آنتونیو تاپیس، کامیل پیسارو، اندی وارهول و… را شاهد هستیم.

نمایشگاه-چاپ"از امپرسیونیسم تا امروز"

رضا رضوی(هنرمند نقاش) درباره هنر چاپ دستی گفته:

در حقیقت چاپ دستی از هنرهایی است که نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورهای جهان کمرنگ شده، البته این فراموشی بدان جهت است که ابزار آلات و پیشرفت‌هایی که ایجاد شده منجر به این اتفاق است.

به عبارت دیگر چون هنرمندان ملزم به استفاده از تکنولوژی و همسو شدن با آن تکنولوژی هستند ناگزیرند برخی روش‌ها را فراموش کنند.

 بنا براین برگزاری نمایشگاه‌هایی این چنینی می‌تواند بار دیگر هنرها همانند چاپ دستی که فراموش شده‌اند را یادآوری کند و باعث شود که بار دیگر حداقل برای مروری بر این هنر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

موزه هنرهای معاصر تا ۱۶ مرداد ماه، پذیرای بازدید کنندگان از نمایشگاه چاپ دستی”از امپرسیونیسم تا امروز” است و علاقه مندان می‌توانند در روزهای برگزاری نمایشگاه به نشانی تهران، خیابان کارگر شمالی، جنب پارک لاله، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 4 = دو

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>