عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » نمایشگاه کارت پستال”پیشه ها و حرف در دوره قاجار”

نمایشگاه کارت پستال”پیشه ها و حرف در دوره قاجار”

۲۸

اردیبهشت

۹۳

نمایشگاه کارت پستال”پیشه ها و حرف در دوره قاجار”

نمایشگاه کارت پستال”پیشه‌ها و حِرَف در دوره قاجار” با تلاش مهرداد اسکویی از ۲۸ اردیبهشت ماه در موزه عکسخانه شهر و به مناسبت روزجهانی موزه بازگشایی می‌شود.

نمایشگاه کارت پستال

در نمایشگاه کارت پستال “پیشه‌ها و حرف در دوره قاجار”، مجموع ۴۲ اثر با موضوع ایران، جهان اسلام و خاورمیانه به نمایش در خواهد آمد که این مجموعه از پنجاه کشور جمع آوری و خریداری شده است و برای هریک از آثار متنی کوتاه برای توضیح اثر در نظر گرفته شده است.

این نمایشگاه هشتمین نمایشگاهی است که کارت پستال‌هایی با موضوع روایت تاریخی دوره‌ای از این سرزمین نمایش داده می‌شوند. در این دوره کارت پستال‌هایی به نمایش گذاشته می‌شوند که به پیشه‌ها و حرفه‌های مردم در دوره قاجار اختصاص دارد. متنوع بودن و فاصله‌ای زمانی این شغل‌ها با دوره حاضر باعث شده نمایشگاهی دیدنی و جذاب حاصل شود.

اسکویی درباره عکسهای این کارت پستال‌ها گفته:

در این عکس‌ها علاوه بر شغل مردم در دوره قاجار می‌توان موارد دیگری مثل سبک زندگی مردم را مشاهده کرد و دریافت‌های تاریخی، فرهنگی و اجتماعی از آن دوره داشت. انگیزه من و گروهم و مدیریت موزه عکسخانه شهر برای برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی، زنده نگه داشتن و نمایش دوره‌ای از زندگی مردم این سرزمین برای علاقه‌مندان است.

نمایشگاه-کارت-پستال مهرداد اسکویی

وی درباره هدف برگزاری نمایشگاه کارت پستال”پیشه‌ها و حرف در دوره قاجار نیز گفت:

ما دوست داشتیم عکس‌هایی را که احتمال دیدن آن‌ها کم است در اختیار مردم قرار بگیرد و آن‌ها بیایند و با بخشی از تاریخ و هویت بصری سرزمین‌شان آشنا شوند. بیشتر این عکس‌ها در اختیار مجموعه‌داران است و مدت‌ها بدون اینکه دیده شوند، دست به دست می‌چرخند و در گنجه‌ها خاک می‌خورند.

موزه عکسخانه شهر تا ۱۶ خرداد ماه پذیرای بازدید کنندگان از نمایشگاه کارت پستال مهرداد اسکویی است و علاقه مندان برای بازدید می‌توانند به نشانی تهران، میدان هفت تیر، خیابان بهار شیراز، بوستان بهار شیراز، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 × پنج =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>