عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » نمایشگاه کتاب فرانکفورت

نمایشگاه کتاب فرانکفورت

۱۴

مهر

۹۳

نمایشگاه کتاب فرانکفورت

شصت و ششمین نمایشگاه کتاب فرانکفورت روز چهارشنبه در حالی آغاز به کار می‌کند که ناشران ایرانی در این دوره بیش از ارائه نسخه‌هایی از آثار منتشر شده خود به معرفی نمایه آثارشان در قالب کاتالوگ و نیز تنظیم قرار ملاقات با ناشران غیر ایرانی برای حضور در نمایشگاه دل بسته‌اند.

شصت و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت چهارشنبه ۱۶ مهر ماه در حالی کار خود را آغاز می‌کند که جمهوری اسلامی ایران نیز همانند چند سال اخیر تدارک به نسبت گسترده‌ای را برای حضور در این نمایشگاه دیده است. این تدارک از تخصیص دو غرفه از سوی موسسه نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران در سالن‌های ناشران بزرگسال و کودک و نوجوان تا حضور برخی از ناشران به صورت خصوصی و با هزینه‌های شخصی خودشان را شامل می‌شود.

بنا بر آنچه تاکنون از سوی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران به عنوان متولی ساماندهی بخش اعظم ناشران ایران در این نمایشگاه عنوان شده است، امسال در فضایی بالغ بر ۲۰۰ متر در بخش بزرگسال و نزدیک به ۴۰ متر در بخش کودک و نوجوان ناشران ایرانی در این نمایشگاه به معرفی آثار خود خواهند پرداخت و بیش از ۱۴ ناشر و تشکل ادبی نیز به صورت مستقل در این نمایشگاه حضور دارند که این تعداد سوای از ناشرانی است که آثارشان در قالب انجمن ناشران دفاع مقدس و انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

نمایشگاه کتاب فرانکفورت

از ناشرانی که در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند می‌توان به نشر طوبای محبت ، نشر سمیر و دبیر ، نشر ساقی و روایت فتح ، انجمن فرهنگی زنان ناشر ، انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان ، موسسه انتشارات علمی و فرهنگی ، باغ کتاب ، نشر حافظ نوین ، انتشارات الهدی ، انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی و آژانس ادبی غزال اشاره کرد.

کتابخانه مجلس نیز یکی از شرکت کننده‌ها در این نمایشگاه است که یکی از مهم‌ترین اهداف کتابخانه مجلس ، ایجاد ارتباط با دیگر کتابخانه‌ها و ناشران جهان است و این نهاد در پی آن است که با انعقاد تفاهمنامه با دیگر کتابخانه‌ها، فعالیت‌ها و خدمات صورت گرفته در کتابخانه مجلس را به جهانیان بشناساند.

بنا بر اعلام مسئولان اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، امسال ۲۰۰ عنوان کتاب عمومی برای حضور در این نمایشگاه انتخاب شده‌اند که ۱۴ عنوان حقوقی، ۲۵ عنوان مذهبی، ۷ عنوان علمی-آموزشی، ۱۸ عنوان سیاسی-فرهنگی، ۲۸ عنوان هنری، ۹۵ عنوان ادبی، ۲۵ عنوان مجموعه شعر، ۱۰ عنوان روانشناسی، ۲۲ عنوان نمایشنامه و ۱۳ عنوان متفرقه بوده است. از سوی دیگر ۷۰ عنوان کتاب تالیف شده با موضوع دفاع مقدس نیز امسال از سوی ایران در این نمایشگاه حاضر خواهند بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سه + = 8

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>