عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تئاتر » اخبار تئاتر » نمایش سلام و خداحافظ

نمایش سلام و خداحافظ

۷

مهر

۹۳

نمایش سلام و خداحافظ

اجرای نمایش سلام و خداحافظ نوشته آثول فوگارد، یه کارگردانی بابک هوشمندی، از روز یک شنبه(۶ مهر ماه) در فرهنگسرای نیاوران، سالن گوشه آغاز شد.

 نمایش سلام و خداحافظ

بازیگران

مریم راسخ، رها نورمحمدی

نمایشنامه فوگارد، رابطه زن و مردی که خواهر و برادر هستند را روایت می‌کند اما در این اجرا رابطه دو خواهر را به تماشا می‌نشینیم.

داستان نمایش سلام و خداحافظ، درباره زنی است به نام هستر که پس از سال‌ها به خانه پدری‌اش بازمی گردد و دیدار او با خواهر کوچک ترش اتفاقاتی را پیش می‌آورد که در طول نمایش شاهد آن هستیم.

هوشمندی درباره تغییرات ایجاد شده نسبت به متن اصلی نمایشنامه گفته:

زمان وقوع اتفاقات نمایش در متن اصلی ۱۹۷۳ عنوان شده است اما ما در اجرای این اثر وقایع را به سال ۲۰۰۸ منتقل کردیم تا اتفاقات و روابط به زمان حال نزدیک‌تر باشد. به جز این تغییرات در اجرای این اثر نمایشی به چارچوب متن دست نزدیم و نمایش از لحاظ اجرایی به متن وفادار است و اثری رئالیستی چه در بازی‌ها و چه شیوه اجرایی را شاهد خواهیم بود.

نمایش سلام و خداحافظ

هوشمندی در ادامه افزود:

در اجرای این اثر نمایشی ما قصد داشتیم روایت تازه‌ای از این نمایشنامه شناخته شده داشته باشیم بنابراین در این روایت ما ریتم تندتری برای اجرا نسبت به متن اصلی را شاهد هستیم. در صورتی که می‌خواستیم نمایشنامه فوگارد را کاملا به اجرا درآوریم مدت زمان نمایش در حدود دو ساعت و ۴۰ دقیقه می‌شد اما در حال حاضر نمایش ما ۷۵ دقیقه زمان دارد.

عوامل تهیه

دستیار و برنامه ریز: سارا مرزبان

آهنگساز: سینا ممتحن

طراح گرافیک: شبنم رضوی

طراح لباس: مریم راسخ

طراح گریم: افسانه قلی زاده

طراح دکور: فریبرز قربان زاده

عکس و فیلم: پویا صارمی، مهران احمدی

مدیر اجرایی و تولید: کامران محسنی

مدیر صحنه: سپهر معصومی

هماهنگی: سارا وطن آبادی

امور مطبوعاتی: حسین محمدیانی، علی دهقان

دستیار صحنه: میلاد جمشیدی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 − = پنج

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>