عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تئاتر » اخبار تئاتر » نمایش مرگ فروشنده

نمایش مرگ فروشنده

۲۸

مهر

۹۳

نمایش مرگ فروشنده

نمایش مرگ فروشنده نوشته آرتور میلر، به کارگردانی نتدر برهانی مرند ۱۸ آبان ماه، به روی صحنه نمایش در سالن  تئاتر شهر می‌رود.

نمایشنامه مرگ فروشنده مطرح‌ترین نمایشنامه آرتور میلر است که اولین بار در سال ۱۹۴۹ منتشر شد و جوایزی چون پولیتزر و تونی را به عنوان بهترین نمایشنامه کسب کرده است.

بازیگران

حمیدرضا آذرنگ، رحیم نوروزی، داریوش موفق، نسیم ادبی، حمیدرضا نعیمی، محمودرضا رحیمی، بهرام افشاری، آسیه ضیایی، مجتبی پیرزاده، هادی عامل

طراح صحنه: منوچهر شجاع

طراح لباس: پریدخت عابدین نژآد

طراح پوستر و بروشور: امیر اسمی

مدیر روابط عمومی و مشاور تبلیغات: آوا فیاض

تبلیغات: گروه تبلیغاتی پارکینگ

مشاور رسانه ای: مارال دوستی

عکاس: امیر خدامی

درباره نمایشنامه مرگ فروشنده

داستان آن، فاجعهٔ زندگی مردی است که به گفته نویسنده «بر نیروهای زندگی،‌ نظارت و اختیاری ندارد». تاملی است بر زندگی انسان‌هایی که تنها هنگامی مطرح هستند که سودی می‌رسانند و سپس در خلا رها می‌شوند. خانهٔ او شبیه به زندانی است که او در آن با تکیه بر خاطراتش سعی می‌کند ثابت کند که هنوز زنده است و وجود دارد. اما این خاطرات، تنها او را بیشتر و بیشتر در گذشته فرو برده و باعث می‌شوند تا در رویا فرو رود و بیهوده به دیگران دل ببند.

ویلی دست‌فروش دوره‌گرد نیویورکی، پس از سال‌ها خدمت به مؤسسه واگنر به ناگهان درمی‌یابد، دیگر چون گذشته توان سفرهای پیاپی ندارد و همه‌ی لحظه‌هایی که پشت استودی بیکر نشسته و چشمانش مناظر اطراف جاده را می‌کاود، در رویاهای خویش غوطه‌ور است.

به یاد می‌آورد زمانی که بهترین فروشنده‌ی شمال بود و هفته‌ای ۲۵۰$ درآمد داشت، واگنر پیر به او قول داده بود که روزی متصدی نیویورک خواهد شد و اکنون در ۶۰ سالگی هنوز فروشنده‌ی دوره‌گردی بود که به‌سختی روزگار می‌گذراند.

یکی از صبح‌های بهاری، ویلیام لومان مثل همه‌‌ی ۳۴ سال گذشته که با فروشندگی سپری کرده بود، چمدان نمونه‌ها را که اکنون برایش به سبکی روزهای قدیم نبود، بلند کرد و تا کنار ماشین کشاند…

 مرگ فروشنده،به عنوان اثر برگزیده از سوی انجمن منتقدان و نویسندگان خانه تئاتر ۱۳۸۶، پرمخاطب‌ترین نمایش – سالن قشقایی ۱۳۸۵، انتخاب شده بود.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


چهار + 2 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>