عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تئاتر » اخبار تئاتر » نمایش مهاجران در خانه نمایش

نمایش مهاجران در خانه نمایش

۲۶

مهر

۹۳

نمایش مهاجران در خانه نمایش

نمایش مهاجران، نوشته اسلاومیر مروژک به کارگردانی مهرداد خامنه‌ای از ۳۰ مهر ماه، ساعت ۱۸:۳۰ در خانه نمایش به روی صحنه می‌رود.

خامنه‌ای تا کنون روایت‌های متعددی از نمایش مهاجران را به روی صحنه برده است و این بار برای اولین مرتبه روایتی مردانه از این اثر را به نمایش در خواهد آورد.

فضای این نمایش طنز و کمدی است.

متن اصلی نمایشنامه، «مهاجران»، اثر اسلاومیر مروژک نمایشنامه نویس لهستانی است که در سال ۱۹۷۵ میلادی به رشته تحریر درآمده است. این نمایش، پژوهشی است در دو فرم متفاوت محرومیت، درباره‌ی دو مهاجر از کشورهای اروپای شرقی با دو گذشته‌ی کاملاَ متفاوت که در یک زیرزمین تاریک در یکی از شهرهای اروپای غربی بالاجبار با یکدیگر زندگی می‌کنند. یکی از این دو، روشنفکری آرمانگرا و پناهنده‌ی سیاسی است و دیگری کارگری ساده است که کشورش را برای یافتن شغل و اندوختن پول ترک کرده است. مروژک در این اثر با استفاده از طنز سیاه، تند و منحصر به فرد خود، جامعه و سرنوشت مردم را تحلیل کرده و ما را به سوی دیدن لایه‌های زیرین رفتار بشر و روح انسانی هدایت می‌کند. موفقیت نمایش مهاجران به عنوان اثری برجسته در تئاتر مدرن، بواسطه‌ی اجراهای متعدد و مکرر در سراسر دنیا ثابت شده است.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


چهار − 2 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>