عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تئاتر » اخبار تئاتر » نمایش” ناقوس ها برای چی ن به صدا در می آیند؟ “

نمایش” ناقوس ها برای چی ن به صدا در می آیند؟ “

۱۴

اردیبهشت

۹۳

نمایش” ناقوس ها برای چی ن به صدا در می آیند؟ “

نمایش ناقوس‌ها برای چی ن به صدا در می‌آیند؟، نوشته رحمت امینی و به کارگردانی حسن وارسته، از ۲۸ اردیبهشت ماه در سالن حافظ به اجرا در می‌آید.

ناقوس‌ها برای چی ن به صدا در می‌آیند؟

بازیگران

سیامک صفری٬ آنا نعمتی٬ فرزین محدث

حسن وارسته درباره نمایش جدیدش گفت:

نمایش “ناقوس‌ها برای چی ن به صدا در می‌آیند”نگاهی به دو قصه فلکلور و کهن چین و در واقع نگاه تماتیکی به ماجرای زن دارد. یکی به ایثار زن و دیگری به خیانت و جفا پیشگی او؛ ابتدا می‌خواستیم به یکی از این دو موضوع اشاره کنیم. اما دیدیم یک طرفه به قاضی رفتن است و جانب انصاف نیست بنابرای یکی از دو قصه را از داستان قدیمی “برف در چله تابستان” انتخاب کردیم که به تم گذشت و ایثار می‌پردازد و دیگری را از یک قصه قدیمی دیگر که به مضمون خیانت می‌پردازد. این دو داستان توسط رحمت امینی و سیاوش بهادری دراماتوژی شده است و آدم‌های دو قصه را در هم تنیده و یک نمایشنامه واحد را بوجود آورده‌اند.

نمایش ناقوس-ها-برای-چی-ن-به-صدا-در-می-آیند؟.

همچنین او درباره دلایل پرداختن به این موضوع گفت:

به هر حال در جامعه‌ای هستیم که بحث احقاق حقوق زن و بایدها و چراهایی در این زمینه مطرح است که من به عنوان یک کارگردان بی هیچ گرایشی می‌خواهم به آن بپردازم و البته نمی‌خواهم آن را در یک کفه ترازو بگذارم. ضمن اینکه می‌خواستیم به نمایشنامه‌ای بپردازیم که دغدغه‌دار باشد، مخصوصا برای زنان که نیمی از جمعیت کشور هستند.

عوامل تهیه

دراماتورژ: سیاوش بهادری راد

طراح حرکت: یاسر خاسب

تهیه کنندگان: مهدی ابراهیمی، سیاوش بهادری راد

دستیار کارگردان و برنامه ریز: شبنم موتابی

منشی صحنه: مهسا طالبی

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 + شش =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>