عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تئاتر » اخبار تئاتر » اجرای نمایش P2

اجرای نمایش P2

۱

شهریور

۹۳

اجرای نمایش P2

نمایش P2نوشته عباس جمالی و به کارگردانی مرتضی میر منتظمی از روز یک شنبه(۹ شهریور ماه) در سالن حافظ تهران به روی صحنه نمایش می‌رود.

نمایش P2

بازیگران

آزاده صمدی، عباس جمالی، احسان کرمی، حسین امیدی، فرزانه سهیلی، آیدا صادقی، محمد الله دادی، بیژن سراجی، محمد موذنی، رشید آقایی

 این اثر که پیش از این در جشنواره تئاتر فجر به نمایش در آمده بود بر اساس داستان ضحاک شاهنامه نوشته شده است و به گفته کارگردان، اجرای عمومی نمایش P2 نسبت به آنچه در جشنواره ارائه شده بود تغییراتی داشته و متن آن از سوی نویسنده دوباره بازنویسی شده است.

 نامزدی دریافت جایزه بهترین نمایش، بهترین متن و بهترین طراحی صحنه از سوی سی و دومین جشنواره بین الملی تئاتر فجر، از جمله افتخارات نمایش P2 است.

اجرای نمایش.-P2

گفته‌های میر منتظمی را درباره نمایش P2 می‌خوانیم:

برای اجرای عمومی نمایش داستانک‌هایی درباره هرکدام از شخصیت‌ها به کار اضافه شده که بر همین مبنا بازیگران و طراحی اثر نیز تغییر کرده است. اما با همه تغییرات به وجود آمده چارچوب و ساختمان کلی نمایش حفظ شده و مخاطب با یک ضحاک امروزی مواجه می‌شود.

این نمایش بر اساس داستان ضحاک شاهنامه به نگارش درآمده اما قرار نیست در کار، نگاهی موزه‌ای به داستان ضحاک داشته باشیم. در حقیقت قرار نیست در این نمایش قصه ضحاک شاهنامه به شیوه‌ای کلاسیک روایت شود چون این ضحاک محصول اندیشه و نگاه گروه تئاتر «سایه ایران» است بنابراین با توجه به اتفاقاتی که در دنیای معاصر رخ می‌دهد و با نگاهی انتقادی آن را به صحنه می‌بریم.

عوامل تهیه

طراح صحنه، لباس، پوستر و بروشور: سیدمرتضی میرمنتظمی

دستیاران کارگردان: وحید ملکی، لیلا جعفری، رضا درویش

تهیه کننده: دپارتمان تئاتر پارت و محمد قدس

منشی صحنه: مهسا سلیمانی پور

طراح نور: رضا حیدری

طراح صدا: آیدین الفت

عکاس: مهدی آشنا

دوخت و اجرای لباس: ماهرخ سلیمانی پور

مشاور بازاریابی و تبلیغات: گروه مشاوره و بازاریابی پارت

روابط عمومی: سارا فرجی

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× پنج = 45

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>