عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تئاتر » اخبار تئاتر » گزارش تصویری نمایش ننه دلاور و فرزندان او

گزارش تصویری نمایش ننه دلاور و فرزندان او

۲۲

مرداد

۹۳

گزارش تصویری نمایش ننه دلاور و فرزندان او

نمایش ننه دلاور و فرزندان او نوشته برتولت برشت، به کارگردانی زهرا صبری خیالی و با بازی: فاطمه معتمدآریا، فاطمه نقوی، بهناز جعفری، ستاره پسیانی، از دوم مرداد ماه به روی صحنه نمایش رفته است و اجرای آن تا ۴ شهریور ماه، ساعت ۱۸:۳۰ و ۲۰، ذر تئاتر شهر ادامه خواهد داشت.

 «ننه دلاور و فرزندانش» از معروفترین نمایشنامه‌های برتولت برشت است؛ نمایشنامه‌ای ضد نازیسم و فاشیسم  که قصه بهجنگ ۳۰ ساله (۱۶۱۸ تا ۱۶۴۸) توجه دارد.

ننه دلاور قصه سرگذشت زنی به نام آنا فیرلینگ که ننه دلاور نامیده می‌شود است. ننه دلاور زنی طماع و مکار و حیله گر است که سعی می‌کند در طول جنگ از اوضاع نابسامان حداکثر استفاده را کرده و منفعت مالی کسب کند. او دارای سه فرزند به نامهای سوئیسی، آیلیف و کاترین کر و لال است.

این نمایشنامه یکی از آثار سبک اپیک (حماسی –روایی) برشت است که وی این سبک را در مقابل شیوه روایت ارسطویی ابداع و معرفی کرد. در این شیوه روایت با استفاده از ترفندهای مختلف و به یاری شیوه فاصله گذاری تلاش می‌شود مخاطب به جای اینکه درگیر احساسات نمایش شود فرصت اندیشیدن و تعقل پیدا کند. برشت با استفاده از ساختار روایی سعی در این دارد که مخاطب صرفا نظاره گر باشد و به جزیی از نمایش و قصه‌ها و احساسات آن تبدیل نشود.

تصاویر نمایش ننه دلاور و فرزندان او

تصاویر نمایش ننه-دلاور

تصاویر نمایش ننه-دلاور

تصاویر نمایش ننه-دلاور

تصاویر نمایش ننه-دلاور

تصاویر نمایش ننه-دلاور

تصاویر نمایش ننه-دلاور

عکس: سیامک زمردی مطلق

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 + = یازده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>