عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » نشست نوبل خوانی شهر کتاب

نشست نوبل خوانی شهر کتاب

۱۷

تیر

۹۳

نشست نوبل خوانی شهر کتاب

به دنبال نشست‌های نوبل خوانی مرکز فرهنگی شهر کتاب،روز یک شنبه(۲۲ تیر ماه) ساعت ۱۶:۳۰، شعر «سرزمین هرز» اثر تی. اس. الیوت بررسی خواهد شد.

نشست نوبل خوانی شهر کتاب

در هفتمین نشست نوبل خوانی شهر کتاب مرکزی، دکتر علیرضا جعفری و بلقیس سلیمانی، حضور خواهند داشت.

الیوت را از جمله پایه‌گذاران نقد نو  و شعر او(سرزمین هرز)را مهم‌ترین حادثه‌ ادبی اوایل قرن بیستم می‌دانند که اثری است نمادین  درباره یاس و سرخوردگی بشر .

«سرزمین هرز» نوشته‌ی «تامس استرنز الیوت،» شاعر امریکایی، از نام‌دارترین و به‌ترین شعرهای قرن بیستم است. این شعر بلند، که آن‌را مرثیه‌ای بر پوچی و نومیدی انسان پس از جنگ بزرگ اول نامیده‌اند، نخستین‌بار در اکتبر ۱۹۲۲ به چاپ رسید. «سرزمین هرز» خیلی زود به گنجینه‌ی ادبیات کلاسیک انگلیسی افزوده شد و روز به روز خواستاران و دوست‌داران پرشمارتری یافت، هم در امریکا، هم در انگلستان، و هم در دیگر جای‌ها.

نوبل خوانی شهر-کتاب

تامس استرنز الیوت

تی.اس.الیوت شاعر، نمایشنامه‌نویس و منتقد آمریکایی که از ۱۹۱۵ در بریتانیا سکونت گزید و در سال ۱۹۸۴ برنده‌ جایزه‌ نوبل شد. هر چند اشعار بسیار دشواری دارد، اما غالبا او را بنیان‌گذار مدرنیسم در شعر می‌دانند و در نقش یک نقاد نیز تاثیر بسزایی در نحوه‌ نگرش به ادبیات داشت.

* حضور در این نشست برای عموم علاقه مندان آزاد است و می‌توانند به نشانی تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ سوم، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


4 + = یازده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>