عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » نوبل خوانی:هاینریش بل

نوبل خوانی:هاینریش بل

۳۰

فروردین

۹۳

نوبل خوانی:هاینریش بل

چهارمین دوره از سری برنامه‌های نوبل خوانی شهر کتاب فردا(یکشنبه، ۳۱ فروردین ماه) ساعت ۱۶:۳۰ در این مرکز برگزار می‌شود و در این برنامه به نقد و تحلیل آثار هاینریش بل با محوریت رمان «عقاید یک دلقک» پرداخته خواهد شد.

در مراسم چهارمین دوره نوبل خوانی محمود حسینی‌زاد و بلقیس‌ سلیمانی، حضور خواهند داشت.

نوبل خوانی شهر-کتاب

هانریش بل

هانریش بل در سال ۱۹۱۷ متولد شد.

هاینریش بل نویسنده‌ی برجسته‌ی آلمانی از اعضای گروه ۴۷ بود که خود را وقف نجات ادبیات آلمانی از آشفتگی پس از جنگ کرده بودند و آثاری چون «سیمای زنی در میان جمع»، «بیلیارد در ساعت نه و نیم» و «عقاید یک دلقک» را خلق کرد. بل معروف‌ترین رمان‌نویس آلمانی نسل خویش بود و آثارش به هجو جامعه‌ی آلمان پرداخت. بل در سال ۱۹۷۲ برنده‌ی جایزه‌ی ادبی نوبل شد.

آثار

گوسفندان سیاهف آدم، کجا بودی؟ ،و حتی یک کلمه هم نگفت ف خانه‌ای بی‌سرپرست ، نان سال‌های جوانی، یادداشت‌های روزانه ایرلند، پایان مأموریت، سیمای زنی در میان جمع و …

* برنامه نوبل خوانی  یکشنبه آخر هر ماه زیر نظر دکتر بلقیس سلیمانی برگزار می‌شود و حضور در این برنامه برای عموم علاقه مندان آزاد است.

نشانی:تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر، نبش کوچه‌ی سوم

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 3 = سه

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>