عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » جلسه نقد و برررسی”هست یا نیست” سارا سالار

جلسه نقد و برررسی”هست یا نیست” سارا سالار

۱۷

خرداد

۹۳

جلسه نقد و برررسی”هست یا نیست” سارا سالار

جلسه نقد و بررسی رمان”هست یا نیست” نوشته سارا سالار روز سه شنبه ۲۰ خرداد ماه، ساعت ۱۷، در فرهنگسرای فردوس برگزار می‌شود.

نقد رمان سارا سالار

این برنامه به دنبال نشست‌های بلور قلم فرهنگسرای فردوس برپا می‌شود و این یرنامه نود و پنجمین نشست از بلور قلم است که با حضور مهناز رونقی و فرحناز علیزاده،مهام میقانی، مهدی ربی و سینا دادخواه، برگزار خواهد شد.

هست یا نیست سارا-سالاری

هست یا نیست دومین رمان سارا سالار است و روایتگر داستان زندگی یک زن میانسال که در طول داستان گذری به گذشته این زن هم دارد.

“هست یا نیست” روایت زندگی زنی است در آستانه‌ى چهل‌سالگی. این‌بار هم راوی رمان یک زن است، زنی که ما در ۳۹سالگی‌اش با او مواجه می‌شویم و همراه او چند مرحله از زندگی‌اش را بازخوانی می‌کنیم؛ گاهی از گذشته و گاهی هم از حال و از روزهایی که به چهل‌سالگی نزدیک می‌شود. دوره‌اى که اولین سال‌هاى میان‌سالى را آغاز مى‌کند و در آن وقایع متعددى را پشت سر مى‌گذارد.

راوی داستان براى بیان درگیری‌هایش با روزمرگی، مرگ، ازدواج و خیانت، گاهی «من» است و گاه «سوم‌شخص».

سارا سالار درباره رمانش گفته:

روزگاری بود که می‌گفتند زن سی‌ساله دیگر در اوج پختگی است، آن‌قدر که بالزاک هم “زن سی‌ساله” را در همین حال‌واحوال می‌نویسد. اما زندگی مدرن این تجربه کردن‌ها را به تعویق انداخته و به‌نظرم، حالا این چهل‌سالگی است که چنین شرایطی را می‌طلبد؛ زنی که در اوج پختگی پا به میان‌سالی هم گذاشته و این میان‌سالی شاید فراموش شدن را همراه خودش بیاورد. راوی من به‌یکباره در آستانه‌ى ۴۰سالگى فاصله‌ى خود را با سال‌های رفته احساس مى‌کند و در شرایط جدیدى قرار مى‌گیرد.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دو × 4 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>