عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » سینما » اخبار سینما » هشتمین جشنواره پروین اعتصامی

هشتمین جشنواره پروین اعتصامی

۲۷

مهر

۹۳

هشتمین جشنواره پروین اعتصامی

هشتمین جشنواره ملی و چهارمین جشنواره پروین اعتصامی به دبیری مازیار رضاخانی، ۲۸ مهر ماه در سالن استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان برگزار خواهد شد.

هشتمین جشنواره پروین اعتصامی

گفتنسیت از ۲۹ مهر ماه تا ۲ آبان ماه، در دو سالن استاد جلیل شهناز و استاد فریدون ناصری فیلم‌های جشنواره پروین اعتصامی از ساعت ۱۳ تا ۲۱ به نمایش در خواهند آمد.

انتخاب آثار هشتمین جشنواره پروین اعتصامی توسط هیأتی متشکل از کارگردانان و مستند سازان از جمله پریوش نظریه، مجید برزگر، مهرزاد دانش، بهرام عظیم پور، منوچهر مشیری، محمدرضا اصلانی و علیرضا گلپایگانی انجام شده است.

در این دوره که ۵۸۰ فیلم داستانی توسط هنرمندان و فعالان این حوزه به دفتر جشنواره ارسال شده بود، توسط هیات انتخاب به ریاست محمدرضا اصلانی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و ۸۵  فیلم داستانی برای حضور در بخش رقابتی جشنواره انتخاب شد.

همچنین در این دوره در بخش مسابقه نیلوفر زرین ۷۸ فیلم داستانی شامل ۴۱ فیلم از فیلمسازان زن با موضوع آزاد و ۳۷ فیلم داستانی از مردان فیلمساز با موضوع زن انتخاب شد و در بخش نقش زن در بنیاد خانواده ۷ فیلم داستانی به بخش مسابقه راه یافت.

هیات انتخاب این دوره از جشنواره به ریاست محمدرضا اصلانی فیلم‌های رسیده به دفتر جشنواره را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادند که  مجموع ۱۰۳ فیلم مستند، پویانمایی و تجربی را برای حضور در بخش رقابتی جشنواره انتخاب کردند.

در بخش مستند ۶۲ فیلم شامل: ۲۱ فیلم از زنان فیلمساز با موضوع آزاد، ۲۰ فیلم از مردان فیلمساز با موضوع زن، ۱۱ فیلم با موضوع نقش زن در بنیاد خانواده و ۱۰ فیلم با موضوع زنان شاخاص ایرانی انتخاب شد. در بخش پویانمایی ۲۸ فیلم شامل: ۲۷ فیلم از زنان فیلمساز با موضوع آزاد، ۱ فیلم از فیلمساز مرد با موضوع زن معرفی شد. همچنین در بخش تجربی ۱۳ فیلم شامل: ۷ فیلم از زنان فیلمساز با موضوع آزاد و ۶ فیلم از مردان فیلمساز با موضوع زن به بخش مسابقه راه یافت.

هیات داوران بخش بین الملل جشنواره متشکل از محمدرضا اصلانی، امیر اسفندیاری، منوچهر محمدی، داود سمواتی یار و مریم نقیبی تعداد ۲۹ فیلم را از میان ۴۰۰ اثر متقاضی در بخش‌های داستانی، مستند، تجربی و پویانمایی برای حضور در بخش رقابتی جشنواره برگزیدند.

همچنین فیلم‌های راه یافته به بخش مسابقه بین الملل با موضوع تحکیم بنیاد خانواده و از کشورهای هلند، ترکیه، ایرلند، آلمان، کلمبیا، ایتالیا، انگلیس، تایلند، رومانی، کره جنوبی، هندوستان، لبنان، بحرین، مکزیک، اردن و جمهوری چک می‌باشند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

۰ دیدگاه

بازتاب های این مطلب

  1. برگزیدگان جشنواره پروین اعتصامی - نخستان - […] این دوره از جشنواره پروین اعتضامی، در بخش‌های مختلفی چون «زنان شاخص ایرانی و […]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سه − = 2

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>