عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » هفته فرهنگی لرستان

هفته فرهنگی لرستان

۱۹

مهر

۹۳

هفته فرهنگی لرستان

هفته فرهنگی لرستان، توسط شهرداری خرم ‏آباد و با همکاری شهرداری تهران به خصوص شهرداری‌های مناطق ۶ و ۱۹ در خانه هنرمندان ایران از شنبه ۱۹ مهر ماه تا ۲۵ مهر ، در نگارخانه‌های بهار، تابستان، نامی و فضای بیرونی با حضور جمعی از مقامات و هنرمندان این استان افتتاح خواهد شد.

افتتاحیه این هفته با حضور شهردار خرم آباد و جمعی دیگر از مقامات کشور روز شنبه، ۱۹ مهر ساعت ۱۷ در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود که در این مراسم از حدود سه هزار نفر از شهروندان لرستانی مقیم تهران برای حضور در این برنامه دعوت شده است.

هدف برگزاری هفته فرهنگی لرستان ، شناساندن ظرفیت‌های مختلف فرهنگی، هنری، گردشگری، تاریخی، کشاورزی و صنعتی لرستان در فضاهای مختلف پارک ایرانشهر و خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

به این منظور در این نمایشگاه  ۵۰ غرفه هنری (ا ز این تعداد ۱۲ غرفه بروجرد، پنج غرفه کوهدشت، پنج غرفه الیگودرز، سه غرفه دورود و مابقی مربوطه به شهر خرم آباد است.)، ۲۰ غرفه اداری ( رفه اوقاف و امور خیریه برای معرفی بقاع متبرکه و امامزاده‌های لرستان، غرفه محیط زیست برای معرفی اکوتوریسم و محیط زیست لرستان، میراث فرهنگی و صنعت، معدن و تجارت برای معرفی صنعت و صنایع دستی لرستان از جمله این غرفه‌ها است. )، سه نمایشگاه معرفی سرداران شهید لرستان، مفاخر لرستانی و آثار هنرمندان این استان در خانه هنرمندان ایران به نمایش گذاشته ‏می‌شود، غرفه جهاد کشاورزی ( در این غرفه ۱۳ تن محصولات لرستان مانند گردوی الشتر، عسل اشترانکوه، انار سیاب کوهدشت و…عرضه می‌شود.)

نمایشگاه هفته فرهنگی لرستان از ۱۰ صبح تا ۹ شب برقرار است و هر روز از ساعت ۱۷ عصر برنامه‌های متنوع اجرا خواهد شد.

روز ۲۶ مهرماه نیز در تالار ایوان شمس مراسم اختتامیه این نمایشگاه با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تهران و دیگر مسئولین کشوری برگزار خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هشت − 4 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>