عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » موسیقی » اخبار موسیقی » هفته فرهنگی ژاپن

هفته فرهنگی ژاپن

۱۵

مهر

۹۳

هفته فرهنگی ژاپن

ناکاگاکی رایزن سفارت ژاپن با حضور در فرهنگسرای نیاوران، تهران ضمن بازدید از امکانات این مجموعه در ملاقات با رئیس فرهنگسرا سید عباس سجادی، نسبت به برگزاری برنامه‌های مشترک فرهنگی و هنری و گسترش همکاری‌های دوجانبه ابراز تمایل کرد،  به همین منظور ، هفته فرهنگی ژاپن از تاریخ ۱۷ تا ۲۶ مهرماه ۱۳۹۳، توسط سفارت ژاپن در تهران، برگزار می‌شود. از برنامه‌های هفته فرهنگی ژاپن می‌توان به ، برگزاری کنسرت سنتی طبل و فلوت ژاپنی در تاریخ ۱۷ مهرماه در فرهنگسرای نیاوران و برگزاری کنسرت بزرگ کیتارو در تالار بزرگ وزارت کشور از تاریخ ۲۳ تا ۲۶ مهرماه اشاره کرد.

هفته فرهنگی ژاپن

همچنین در ۲۴ مهر ماه برنامه‌های متنوع هنری و فرهنگی در قالب جشنواره سنتی ژاپنی « اوماتسوری » به منظور معرفی فرهنگ و هنرهای ژاپنی به کودکان و بزرگسالان ایرانی در فرهنگسرای اندیشه برگزار خواهد شد.

هفته فرهنگی ژاپن

توموهیرو ناکاگاکی ، رایزن سفارت ژاپن در این دیدار گفت: فرهنگسرای نیاوران یکی از بهترین و مناسب‌ترین مکان‌های فرهنگی تهران خصوصا برای برگزاری برنامه‌های بین‌المللی محسوب می‌شود و ما امیدواریم هفته فرهنگی ژاپن را با همکاری مسئولان این فرهنگسرا در تهران برگزار کنیم.

ناکاگاکی افزود: ما پیش از این تجریه برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری خوبی را در نیاوران داشته‌ایم و امیدواریم در سال جاری باز هم فرصت اجرای این برنامه‌ها فراهم شود. سفارت ژاپن آمادگی خودش را برای اجرای هفته فرهنگی ژاپن در نیاوران اعلام می‌کند و در عین حال از گسترش همکاری‌های دوجانبه در زمینه مبادلات فرهنگی و هنری در زمینه‌های مختلف استقبال می‌کنیم.

هفته فرهنگی ژاپن

سید عباس سجادی رئیس فرهنگسرای نیاوران نیز در این دیدار ضمن اشاره به ضرورت توسعه همکاری‌های بین‌المللی بین دو کشور ایران و ژاپن اظهار داشت: دو ملت ایران و ژاپن همیشه احساس خوب و نزدیکی نسبت به یکدیگر داشته‌اند و این حقیقت نشان دهنده وجود نقاط مشترک در فرهنگ غنی این دو کشور است.

وی افزود: ما در مجموعه فرهنگسرای نیاوران تجربه خوبی از برگزاری رویدادهای بین‌المللی داشته‌ایم و در جهت استمرار روند برگزاری این رویدادها آمادگی خود را جهت همکاری با سفارت‌های خارجی در تهران اعلام می‌نماییم.

رئیس فرهنگسرای نیاوران در پایان با ابراز امیدواری برای برگزاری موفق هفته فرهنگی ژاپن در تهران گفت: فرهنگسرای نیاوران آمادگی خود را برای اجرای یک برنامه مناسب و غنی اعلام می‌نماید و امیدواریم برگزاری این هفته اتفاق خوبی در مسیر همکاری‌های مشترک دوجانبه و فعالیت‌های متنوع فرهنگی و هنری باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× هفت = 21

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>