عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » موسیقی » اخبار موسیقی » “هم زیستی شیک” در گالری اعتماد

“هم زیستی شیک” در گالری اعتماد

۲۴

تیر

۹۳

“هم زیستی شیک” در گالری اعتماد

نمایشگاه گروهی “هم زیستی شیک” از روز جمعه (۲۰ تیر ماه) در گالری اعتماد بازگشایی شده است.

نمایشگاه هم زیستی شیک

در نمایشگاه هم زیستی شیک، آثار نقاشی پنج هنرمند با هدف به چالش کشاندن دنیای مد، به نمایش در آمده است.

شبنم جهانشاهی یکی از هنرمندان شرکت کننده در نمایشگاه نقاشی”هم زیستی شیک” درباره آثاری که برای این مجموعه ارائه کرده است گفته:

داستان به وجود آمدن این کارها از یک دغدغه شخصی شروع شده که تناقضاتی را بیان می‌کند. در این کارها تعدادی پرتره از مانکن‌هایی انتخاب شدند که در دنیای مد و فشن خیلی پرطرفدار و جذاب هستند و آدمها به آنان علاقه دارند و حتی دوست دارند تصویر آنها را به عنوان یک تابلو در خانه داشته باشند، یا گاهی می‌خواهند خودشان را شبیه آنها کنند و این موضوع در دنیای خانم‌ها بیشتر وجود دارد. این افراد در کنار موجوداتی قرار می‌گیرند که تاثیرشان کاملا متفاوت است و آدمها اصلا دوست ندارند به آنها نزدیک شوند، مثل حشراتی که معمولا با الفاظی مانند زشت، چندش‌آور و تنفرانگیز خطاب می‌شوند و حس دافعه‌ای نسبت به آنها وجود دارد. این دو در کنار هم قرار می‌گیرند تا این تناقض را توصیف کنند و بگوید آیا واقعا توصیفاتی که برای آن خانم‌های مانکن به کار می‌رود درست است یا این صفت تنفرآمیز که برای حشره‌ها استفاده می‌شود. البته من واقعا با این پرسش قصد ندارم چیزی را نقض کنم و فقط می‌خواهم این وضعیت پارادوکسیکالی که وجود دارد را توصیف کنم.

نمایشگاه هم-زیستی-شیک

جهانشاهی درباره تکنیک آثارش گفته:

 به همان اندازه که در کارهایم تفاوت به وجود آمده برخورد با تکنیک هم عوض شده است. به نظرم تفاوت تکنیک ناشی از یک ذائقه جدید است و این یک اتفاق طبیعی است که برای روند کاری یک هنرمند می‌افتد. در واقع خود اثر تعیین می‌کند که هنرمند آن را با چه برخورد یا روشی اجرا کند. بعضی هنرمندان در طول دوره کاری خود یک تم مشترک دارند که با تکنیک و موضوع مشخصی روی آن کار می‌کنند، ولی در آثار عده دیگری هر بار این برخورد یک شکل خاص و متمایز پیدا می‌کند که نسبت به برخوردهای قبلی و بعدی تفاوت دارد. به نظرم در مجموعه “هم‌زیستی شیک” این نحوه مداد زدن منظم که با محافظه‌کاری شدیدی همراه بوده است اقتضای موضوع کار بود و نسبت به مجموعه‌ قبل که در گالری سیحون ارائه شد و برخورد اکسپرسیونیستی با تاش‌های قوی و شدید داشت تفاوت بسیاری دارد.

علاقه مندان برای بازدید از نمایشگاه نقاشی گروهی”همزیستی شیک” می‌توانند به نشانی تهران، نیاوران، میدان یاسر، خیابان صادقی قمی، خیابان بوکان، پلاک ۴ ، مراجعه نمایند.

تلفن : ۲۲۷۲۴۴۴۲

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 3 = دو

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>