عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » انتشار کتاب”پدر ایران” اثر جلال الدین کزازی

انتشار کتاب”پدر ایران” اثر جلال الدین کزازی

۱۷

بهمن

۹۲

انتشار کتاب”پدر ایران” اثر جلال الدین کزازی

کتاب”پدر ایران” نوشته میر جلال الدین کزازی  و با همکاری نشر معین منتشر شد.

درباره کتاب جلال الدین کزازی

"پدر ایران" اثر کزازی

کتاب”پدر ایران” در واقع داستانی است برپایه زندگی کوروش بزرگ(شهریار نامی ایران زمین) که در واقع پس از کتاب”فرزند ایران”(درباره زندگی ابوالقاسم فردوسی) دومین داستان بلند وی بر اساس زندگی بزرگان ایران است.

سومین اثر میرجلال الدین کزازی که بر اساس زندگی بزرگان ایران نوشته شده است،”وَخشور ایران”نام دارد(بر اساس زندگی زردشت).

کزازی درباره‌ زندگی‌نامه داستانی کوروش اظهار کرد:

در این کتاب داستان کوروش از زادنِ هنگامه‌ساز او آغاز می‌گیرد و سپس رهایی اعجازآمیز او از مرگ است و پس از آن پرورده شدن کوروش در دربار ماد، نبردهای کوروش با نیای مادری و دیگر فرمانروایان آن روزگار و گشودن کشورهای بزرگ مانند لیدیه و بابل و سرانجام کشته شدن کوروش در نبردی که با تیره‌ای کمابیش ناشهر آیین (غیرمتمدن) که ماساژت نامیده می‌شده‌اند دیگر بخش‌های کتاب هستند.

او در در ادامه افزود:

کوروش در هگمتانه زاده شده است. او از سوی مادر مادی بوده و از سوی پدر پارسی. پدرش کمبوجیه یکی از سالاران بزرگ پارسی بوده است که بر اَنشان کشوری کمابیش در مرز ایلام امروزی فرمان می‌داده‌ است.

به گفته استاد جلال الدین کزازی”پدر ایران” و دو داستان دیگر او دارای سه آبشخور تاریخی، افسانه ای، هنری یا زیبایی شناختی اند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 1 = نُه

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>