عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » گالری و نمایشگاه » اخبار گالری » “پرسبوک” در گالری الهه

“پرسبوک” در گالری الهه

۱

مرداد

۹۳

“پرسبوک” در گالری الهه

پنجمین دوره از نمایشگاه سالانه هنر معاصر “پرسبوک” از ۲۰ تیر ماه در گالری الهه برگزار شده است.

نمایشگاه سالانه هنر معاصر”پرسبوک”

نمایشگاه”پرسبوک” عناوین مختلفی همچون” «ریشه»، «سپید یا سیاه»، «آب»، «انسان» و «واقعیت افزوده» دارد که هر یک از این عناوین در دوره‌های زمانی متعدد برگزار می‌شود که زمان بندی آن به این شرح است:

 دوره اول(ریشه): از ۲۰ تا ۳۰ تیر

دوره دوم(سپید یا سیاه):  از ۳ تا ۱۳ مردا

دوره سوم (انسان): از ۱۷ تا ۲۷ مرداد

دوره چهارم(واقعیت افزوده): ۳۱ مرداد تا ۱۰ شهریور

دوره پنجم(آب) : شامل دو گروه است، گروه اول از ۱۴ تا ۲۴ شهریور و گروه دوم از ۲۸ شهریور تا ۲ مهر

نمایشگاه پرسبوک

هنرمندان

نیکزاد عربشاهی، حامد بهروزکار، پریچهرطیبی، تورج صابری‌وند، شهرناز زرکش، راحله زمردی‌نیا، عاطفه خاص، تارا گودرزی و محمود مکتبی، از جمله هنرمندان حاضر در نمایشگاه پرسبوک هستند.

در بیانیه این دوره از”پرسبوک” آمده است:

 ”آب مظهر پاکی و فراوانی است و اولین عنصر به و جود آمده، افزایش دمای زمین موجب بالا آمدن آب دریا خواهد شد و نظم کرهٔ زمین به هم خواهد خورد. تقریبا از هر سه نفر در کشورهای درحال توسعه، یک نفر آب آشامیدنی ندارد. هر ساله ۳ میلیون کودک زیر ۱۰ سال به علت کمبود و امکانات بهداشتی از بین می‌روند. مقادیر غیر مجاز پلاستیک و پسماند‌ها باعث بروز بسیاری از اختلالات محیطی و انسانی می‌شود.

هنرمندان معاصر امروزه نه تنها با گرایش زیست محیطی در آثارشان روشنگری می‌کنند و راه‌های زیست با کره زمین را نشان یا دوباره آزمایش می‌کنند، بلکه خود فعالانی مدنی برای جنبش‌های روشنگر هستند. این دوره از سالانهٔ پرسبوک به شکلی زیست محیطی رابطهٔ هنر و این موضوعات را مورد کاوش و نمایش قرار می‌دهد.”

گالری الهه در زمان‌های یاد شده از ساعت ۱۷ تا ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان نمایشگاه”پرسبوک” است و علاقه مندان می‌توانند، به نشانی تهران،خیابان افریقا، انتهای گلفام، سمت راست، اولین بن بست (امینی)، شماره ۳، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ پنج = 12

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>