عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تئاتر » اخبار تئاتر » پرفورمنس تَرَک

پرفورمنس تَرَک

۲۴

خرداد

۹۳

پرفورمنس تَرَک

پرفورمنس تَرَک، کاری مونا احمدی و پریسا برادران در روزهای ۲۸،۲۹ و ۳۰ خرداد از ساعت ۱۶ تا ۱۸ در خانه هنرمندان تهران برگزار می‌شود.

پرفورمنس تَرَک

پرفورمنس ترک

احمدی با تاکید بر این که این اجرا مضمونی زیست محیطی دارد اظهار کرد:

عوامل زیستی و دخالت‌های انسانی، هر دو از عوامل تشدید کننده بحران تالاب‌ها طی سال‌های اخیر هستند. محدودیت شدید منابع آب، رقابت تالاب‌ها با سایر کاربری‌های مختلف جهت بهره برداری از منابع آبی، تغییرات کاربری اراضی در سطح حوضه آبی حاشیه ودرون تالاب ها، تخلیه فاضلاب‌های شهری و صنعتی و کشاورزی بدون تصفیه مناسب، بالابودن میزان رسوب جریان‌های آب‌های سطحی، خشک سالی‌های پیاپی، نبود برنام هریزی وجای خالی مدیریت مناسب از عوامل شناخته و مطرح شده از سوی دفتر طرح حفاظت از تالاب‌های ایران است که سبب تهدید حیات تالاب‌ها شده است.

او در خصوص نحوه اجرای این اثر تشریح کرد:

پرفورمنس تَرَک بوسیله یک میز با چیدمانی دو سویه که در یک طرف آن سمبل‌ها و نشانه‌های خشکی دریاچه است، و در طرف دیگر آن یک تنگ ماهی است که سوراخ ریزی در آن تعبیه شده است که خود نشان از خطری است برای ماهی درون آن، که این نشانی از حیات دریاچه رو به مرگ است، و در وسط میز نمایی از یک سد است که نشان از اثرگذاری بر روی دریاچه‌ها می‌باشد؛ و صندلی‌هایی که با چیدمانی خاص تعبیه شده است،صندلی‌هایی برای اجراءگران ودو صندلی برای مشارکت تماشاگران و دو بطری آب)یکی خالی ودیگری پر( برای انتخاب تماشاگر ، که هدف ازتمامی این‌ها در مرحله اول سعی در ایستایی و به فکر فرو بردن تماشاگر و در ادامه مشارکت تماشاگر به همراه اجراگران دارد.به نورپردازی و موسیقی صحنه به عنوان دو عامل مهم در جذب وانتقال پیام به مخاطب در این کارتوجه ویژه شده است.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× سه = 24

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>