عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » نقد رمان” پروانه‌ها در برف می‌رقصند” اثر نازنین جودت

نقد رمان” پروانه‌ها در برف می‌رقصند” اثر نازنین جودت

۸

بهمن

۹۲

نقد رمان” پروانه‌ها در برف می‌رقصند” اثر نازنین جودت

روز چهارشنبه (۹ بهمن ماه) ساعت ۱۷ تا ۱۹ رمان پروانه‌ها در برف می‌رقصند، نوشته نازنین جودت در سالن همایش‌های فرهنگسرای رسانه نقد و بررسی می‌شود.

در این نشست رامبد خانلری و مهام میقانی حضور خواهند داشت.

درباره رمان نازنین جودت

پروانه‌ها در برف می‌رقصند، اولین رمان بلند نازنین جودت است و درباره داستان آن می‌خوانیم:

این رمان داستان زندگی زن تنهایی را روایت می‌کند که بعد از جنگ ایران و عراق مهاجرت کرده و در قبرس زندگی می‌کند. این داستان با بحرانی که در زندگی وی رخ داده، آغاز می‌شود، این بحران زن را از نظر روحی و جسمی دچار تزلزل می‌کند. وی که مرگ را در چند قدمی‌اش احساس می‌کند مدام به گذشته و سال‌های جنگ برمی‌گردد و خاطرات آن روزها را با رزمنده‌ای که عاشقش بوده و مفقودالاثر شده، مرور می‌کند.

نقد رمان نازنین-جودت

این رفت و برگشت‌ها به گذشته، مخاطب را با کودکی و نوجوانی زن آشنا می‌کند. در این بازگشت‌ مخاطب با دخترکی مواجه می‌شود که در فضای پر از دلهره در شهرکی نظامی که خودش و دوستانش در انتظار بازگشتن پدرانشان از جنگ هستند، زندگی می‌کند. در عین حال دخترک عاشق پسری شده است که داوطلبانه به جبهه رفته است.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


7 − دو =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>