عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تئاتر » اخبار تئاتر » اجرای نمایش” پزشک نازنین”

اجرای نمایش” پزشک نازنین”

۴

اسفند

۹۲

اجرای نمایش” پزشک نازنین”

نمایش”پزشک نازنین” نوشته نیل سایمون، به کارگردانی محمد شفیعی،از امروز(یک شنبه، ۴ اسفند ماه) ساعت ۱۷:۴۵ در تماشاخانه سه نقطه- سالن خسرو شکیبایی، به روی صحنه نمایش می‌رود.

نمایش پزشک نازنین

نمایش پزشک-نازنین

بازیگران

میر فرزانگان٬ سروش شاکر٬ فاطیما نوفلی٬ امیر طالبی٬ زهرا طباطبایی٬ مهران سفیدی٬ محمد شفیعی

«نیل سایمون» نمایشنامه «پزشک نازنین» را براساس داستان‌های کوتاه «آنتوان چخوف» نوشته و در آن سعی داشته به دور از پیچیدگیها، به روابط انسان‌ها بپردازد و ارتباط ساده آدم‌های یک جامعه را با مفاهیم پیچیده‌ای بیان کند و البته به ساده‌ترین شکل ممکن. سایمون در این نمایش‌نامه با دست‌مایه قراردادن داستان‌های کوتاه چخوف، ادای دین مجددی به این پزشکِ نازنین می‌کند. خودش درباره این اثر می‌گوید: «پزشک نازنین» در اصل یک نمایش کامل نیست. طرح‌های کلی و صحنه‌هایی است که با همکاری غیرحضوری من و چخوف نوشته شده است، البته نه آنتون چخوفِ «سه خواهر»، بلکه مردِ جوانی که برای روزنامه‌ها داستان‌های کوتاه و قطعات فکاهی می‌نوشت. این نمایش که اولین بار در سال ۱۹۷۳در سالن تئاتر «یوجین اونیل» در نیویورک به روی صحنه رفت، بارها هم در کشورهای دیگر و در ایران به شکل و شیوه‌های مختلف اجرا شد.

عوامل تهیه

مدیر صحنه: دینا یوسف پور

طراح لباس: فاطیما نوفلی

عکاس: وفا حبیبی

گرافیک: مهران سفیدی٬ وفا حبیبی

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


نُه − 1 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>