عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » “پسر عیسا” در بازار نشر!

“پسر عیسا” در بازار نشر!

۳۱

اردیبهشت

۹۳

“پسر عیسا” در بازار نشر!

مجموعه داستانی”پسر عیسا” اثر دنیس جانسون، با ترجمه پیمان خاکسار و با همکاری نشر زاوش منتشر شد.

پسر عیسا

این مجموعه داستانی اولین اثری است که از دنیس جانسون(شاگرد ریموند کارور) در ایران به چاپ رسیده است و از مهم‌ترین آثار ادبیات معاصر آمریکا به شمار می‌رود.

بخشی از مجموعه”پسر عیسا”

«تا سوار شدم در پشت سرم بسته شد، انگار فقط منتظر من بود. چه می‌شد اگر فقط برف بود؟ همه‌جا را برف پوشانده بود و سرد و سفید تمام فاصله‌ها را پر می‌کرد؟ و من حسم را دنبال می‌کردم و از این زمستان می‌گذشتم و می‌رسیدم به جنگلی از درخت‌های سفید. و او راهم می‌داد.

چرخ‌ها جیغ کشیدند و ناگهان تنها چیزی که می‌دیدم کفش‌های بزرگ و زشت آدم‌ها بود. صدا متوقف شد. از کنار منظره‌های تنها و غمبار گذشتم. در فاصله بین محله‌ها و ایستگاه‌ها حس می‌کردم زندگی باطلم به دنبالم رویا می‌بیند. بله، یک شبح، یک رد. چیزی باقی مانده. در یکی از ایستگاه‌ها قطار مشکل پیدا کرد. تأخیر. البته برای کسانی که مقصدی داشتند.»

مجموعه داستان پسر-عیسا

دنیس جانسون، نویسنده، شاعر و نمایشنامه‌نویس امریکایی در سال ۱۹۴۹ در مونیخ آلمان غربی به دنیا آمد. کودکی و نوجوانی‌اش به خاطر مأموریت‌های پی در پی پدرش در توکیو و مانیل و واشنگتن گذشت. او اولین مجموعه شعرش «مردی میان فُک‌ها» را در ۲۰ سالگی منتشر کرد و بعد به دانشگاه آیوا رفت و شاگرد ریموند کارور شد.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


4 × یک =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>