عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » چاپ چهارم رمان “چرکنویس” اثر بهمن فرزانه

چاپ چهارم رمان “چرکنویس” اثر بهمن فرزانه

۷

بهمن

۹۲

چاپ چهارم رمان “چرکنویس” اثر بهمن فرزانه

رمان چرکنویس اثر بهمن فرزانه با همکاری انتشارات ققنوس به چاپ چهارم رسید.

درباره رمان بهمن فرزانه

رمان بهمن فرزانه دارای شش فصل است و به گفته او و تعدادی از منتقدان رمانی است کاملاً ایرانی.

درباره فضای رمان می‌خوانیم:

فضای داستان همان خانۀ اربابی کودکی است که سالهاست او و قاسم آن را ترک نکرده اند. بهمن فرزانه می‌گوید این خانه که رویدادهای اجتماعی و تاریخی پشت در آن متوقف می‌شود ، واحه ایست که عشق این دو را در خود پناه داده است. عشقی عاری از امیال جنسی.

رمان چرکنویس بهمن-فرزانه

نکتۀ کلیدی دیگری که در این کتاب به آن پرداخته شده است، عدم درک مشترک میان انسان هاست. بهمن فرزانه این امر را در قالب استعارۀ تلفن بازی کودکان بیان می‌کند که پیامی که داده می‌شود در پایان چیز دیگری شنیده می‌شود . زبان رمان چرکنویس زبان اشاره و ابهام است که برای بیان احساسات این دو مرد به بهترین وجهی بکار گرفته شده است.

بخشی از رمان چرکنویس:

«دوست پدرم یک‌مرتبه هر دو زن را طلاق داد و بچه‌ها را هم به زور از آن‌ها گرفت. بله، درست به همان آسانی که بطری پپسی کولا را برمی‌داری و سر می‌کشی. پس مردسالاری صحت داشت. پس خود من هم می‌توانستم سالاری کنم. من هم می‌توانستم بدجنس باشم، ظلم کنم، مستبد باشم. بدجنسی خود را در مورد ماگدا آزمایش کرده بودم و موفق شده بودم. این دلسوزی و رقت و طرفداری از زن‌ها فقط در کتاب‌هاست. واقعیت جامعه غیر از این است. و من هم جزئی از جامعه بودم. ولی اگر بچه‌دار نمی‌شدم آن وقت چه؟ مثلا خود من عقیم بودم یا او؟»

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 7 = پانزده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>