عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » “چشم هیچکاک” منتشر شد!

“چشم هیچکاک” منتشر شد!

۲۰

اسفند

۹۲

“چشم هیچکاک” منتشر شد!

مجموعه داستان کوتاه “چشم هیچکاک” نوشته منصور یاقوتی با همکاری نشر هیلا منتشر شد.

مجموعه داستان”چشم هیچکاک”

داستان ها

مجموعه چشم هیچکاک، ۱۲ داستان کوتاه را که به موضوعات اجتماعی، جنگی و تاریخ معاصر ایران پرداخته است، شامل می‌شود که عناوین آن عبارتند از:

«چشم هیچکاک»، «اِوا خواهر نویسنده می‌شود»، «پروانه بر خاک»، «آخرین آرزوی یک محکوم به اعدام»، «گریه در گلو»، «عنکبوت نفرین‌شده»، «گداها»، «ستیز»، «به اسب‌ها»، «حکومت‌نظامی»، «درخت» و «کژدُم و سنگ»

مجموعه داستان چشم-هیچکاک

بخشی از داستان آخرین آرزوی یک محکوم به اعدام

همراه با محافظین مسلح لباس شخصی که اسلحه خود را زیر کت و بغل یا زیر کمربند نزدیک ستون فقرات پنهان کرده بودند داشتیم از نزد پزشک برمی‌گشتیم. مهم‌ترین مسئله زندگی ما در آن لحظات این بود که از پشت میله‌های توری‌گرفته شیشه‌های تیره‌رنگ و چرکین، خیابان را تماشا کنیم و رفت و آمد مردم را بنگریم. در آن حال هیچ چیزی برای ما جذاب‌تر و زیباتر از دیدن رهگذران پیاده‌رو نبود. در میان آن چهار تن یکی بود که اندامی محکم و ستبر داشت. استخوان‌بندی درشت و متناسب، پیشانی بلند، پوست سپید، سبیل‌های سیاه و پرپشت، چشمان سیاه نافذ، گردنی درشت‌تر از گردن شتر…دست مرا به دست او دستبند زده بودند. سه نفر بقیه دست‌هایشان آزاد بود. مقامات زندان لابد ما را «خطرناک» ارزیابی کرده بودند وگرنه موجبی نبود که دو نفر را دستبند بزنند و دست‌های بقیه را آزاد بگذارند….

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− پنج = 3

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>