عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » کتاب چهل سالگی

کتاب چهل سالگی

۳۱

شهریور

۹۳

کتاب چهل سالگی

چهل سالگی نوشته، ناهید طباطبای برای اولین بار در تابستان ۷۹ توسط نشر چشمه منتشر شد . طباطبایی در سال ۱۳۳۷ در تهران متولد شد. او فارغ التحصیل رشته‌ی ادبیات دراماتیک و نمایش نامه نویسی است. او که از نوجوانی آغاز به نوشتن کرده، اولین مجموعه داستان خود را در سال ۱۳۷۱ به چاپ رساند و تاکنون کار داستان نویسی و ترجمه از زبان‌های فرانسه و انگلیسی را ادامه داده است.

کتاب چهل سالگی

ناهید طباطبایی داوری برخی از جوایز ادبی از جمله جشنواره‌ی جایزه‌ی صادق هدایت، گلشیری و جشنواره‌ی ادبی اصفهان را به عهده داشته است. او در حال حاضر مدیریت نشر دید و سردبیری مجموعه‌ی کار اول نشر خجسته را به عهده دارد.

چهل سالگی  او روایت زنده شدن خاطراتی خوشایند است که در مواجهه با واقعیت حال، کابوس‌هایی رونده می‌شود. داستان دلدادگی دیروز زن قهرمان داستان با سرخوردگی‌های اجتماعی امروزش گره می‌خورد. نگاه « ناهید طباطبایی » به ماجرا نگاهی دقیق و عمیق است. او توانسته دل‌نگرانی‌ها، سرخوردگی‌ها و روال طبیعی زندگی زنی امروزی و نسبتا خوشبخت را به تصویر بکشد. از روی این کتاب، فیلم موفقی نیز به کارگردانی « علی‌رضا رییسیان » ساخته شده است و همزمان با اکران نسخه سینمایی آن ، جهل سالگی  به چاپ ششم رسید.

قسمتی از چهل سالگی طباطبایی :

آلاله دشتی زن جوانی است که به مرز چهل سالگی نزدیک می‌شود، اما چون به خواسته‌هایش نرسیده احساس پیری دارد. شوهرش فرهاد همسر مهربانی است که او را خوب درک می‌کند. دخترش شقایق دختری دوست داشتنی است که به پدر نزدیک‌تر است تا مادر.

صبح است. آلاله در تخت خوابیده و به یاد ایام خوش نوجوانی است. شوهرش وارد اتاق شده و رشته افکار آلاله بریده می‌شود. آلاله با سختی لحاف را کنار زده و از رختخواب جدا می‌شود.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هشت − = 3

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>