عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تئاتر » اخبار تئاتر » “کابوس های شکستۀ خاک” در حوزه هنری

“کابوس های شکستۀ خاک” در حوزه هنری

۱

مرداد

۹۳

“کابوس های شکستۀ خاک” در حوزه هنری

نمایش”کابوس‌های شکستۀ خاک” نوشته ناصر حبیبیان، به کارگردانی احسان ملکی، از روز سه شنبه (۳۰ تیر ماه)، ساعت ۱۸، در حوزه هنری – تماشاخانه مهر، به اجرا در آمده است.

کابوس‌های شکستۀ خاک

اجرای نمایش کابوسهای-شکستۀ-خاک

بازیگران

حامد شفیع خواه، مهناز حسینی

 «کابوس‌های شکستۀ خاک» اثری است تاریخی و واقعه‌ای خیالی را در قرن اول هجری (جنگ اعراب به سمت اروپا)، روایت می‌کند و به گفته حبیبیان این اثر به سرنوشت انسان مدرن و پیکارهای او درمواجهه با جهان ساختگی ذهن او -از اطرافش- توجه دارد.

در شوره‌زارهای عربستان دختری در کارگاه سفالگری‌اش با غریبه‌ای چینی مواجه میشود که بصورت اسیر بدانجا پای گذارده. این مواجهه رویدادهای اصلی نمایش را در این نم خانۀ سفالگری رقم میزند.

حبیبیان درباره نگارش این اثر گفته:

به هیچ روی قصد نداشته داستانی مستند به تاریخ را بصورت نمایشنامه درآورد و البته چنین رویکردی هم به هیچ روی در تاریخ ادبیات ایران تازگی ندارد. به عنوان نمونه تذکره‌الاولیای عطار بیش از آنکه واقعیت تاریخی داشته باشد دارای بافتی ذهنی و صورتبندی شده از تفکر و فرآیند ذهنی زمانۀ خویش است.

اجرای نمایش کابوسهای-شکستۀ-خاک

«کابوسه‌ای شکستۀ خاک» از سوی حوزۀ هنری استان لرستان، با بازی حامد شفیع‌خواه و مهناز حسینی و طراحی صحنۀ روح اله امامی و آهنگسازی پیام شریف نژاد در بیست و دومین جشنوارۀ تئاتر سورۀ ماه در بخشهای نمایشنامه‌نویسی، طراحی صحنه و آهنگسازی صاحب عناوین برتر شد.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 − = دو

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>