عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » کارت پستالی به همینگوی، منتشر شد!

کارت پستالی به همینگوی، منتشر شد!

۱۰

خرداد

۹۳

کارت پستالی به همینگوی، منتشر شد!

مجموعه داستان کارت پستالی به همینگوی اثر پتر بیکسل، با ترجمه ناصر غیاثی از سوی انتشارات فرهنگ نشر نو، منتشر شد.

کارت پستالی به همینگوی

بیکسل در داستان‌هایش در جست‌وجوی امید و عشق و امنیت، لحظه‌ای از زندگی را به نمایش می‌گذارد. این داستان‌ها که نه اوجی دارند و نه فرودی، نگاهی کوتاه‌اند به جهان شخصیت‌ها و بی‌رنگی آن‌. بیکسل بیش از آن‌که در جست‌وجوی پاسخ باشد، دنبال طرح پرسش است، چرا که از نظر او پرسش است که اهمیت دارد نه پاسخ.

شخصیت‌های داستانی او اغلب تنها و ازکارافتاده و شکست‌خورده‌اند. او به کمک واژگانی ساده به توصیف جهان پیچیده این انسان‌ها می‌نشیند تا خواننده را به تأمل و اندیشه در باب جهان پیرامونش ترغیب کند. شاید بتوان بزرگ‌ترین برجستگی آثار بیکسل را در عین انتزاعی بودن، طنز گزنده آن دانست که درون‌مایه‌هایی چون مرگ یا خاطره را دربرمی‌گیرد.

مجموعه داستان کارت-پستالی-به-همینگوی

بخشی از مجموعه کارت پستالی از پرینه به ارنست همینگوی

مرد داد زد: «MADAME, NOUS VENOUS DE MANGER» [مادام، ما تازه غذا خورده‌ایم.] خانه بالای تپه بود و ما داشتیم از آن پایین، از ته دره تنگ رد می‌شدیم. خانه خیلی دور به نظر می‌رسید، اما گویا خانه بزرگی بود، سفیدکاری شده. زن ایستاده بود جلوی خانه و برای ما دست تکان می‌داد.

زن جواب داد: «چی گفتین؟»

«گفتم، ما تازه غذا خورده‌ایم. لوبیا و گوشت و –POMMES DE TRRE- سیب‌زمینی.»

زن گفت: «نمی‌فهمم چی می‌گید.»

ما گفتیم: «راه بیفت دیگه.»

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 − = هشت

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>