عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » جشنواره کاریکاتور » گفتگو با دکتر زارع در مراسم جشنواره کاریکاتور بهره وری

گفتگو با دکتر زارع در مراسم جشنواره کاریکاتور بهره وری

۲۵

مهر

۹۳

گفتگو با دکتر زارع در مراسم جشنواره کاریکاتور بهره وری

در مراسم باشکوه جشنواره چهارم کاریکاتور، شخصیت‌های گرانقدری حضور داشتند که بر اساس مرتبط بودن با رویکرد جشنواره و علاقمندی به همیاری با این مجموعه، در هتل پارسیان حضور یافتند که از جمله آن‌ها دکتر کریم زارع، استاد دانشگاه شهید بهشتی و رئیس باشگاه پژوهشگران جوان، بودند. با ایشان در حین اجرای مراسم، گفتگویی صورت دادیم که از دیده تان خواهد گذشت.

کریم زارع

- جناب دکتر، با تشکر از حضورتان. در خصوص کارکرد جشنواره کاریکاتور بهره وری در بسترسازی فرهنگ و دانش جامعه توضیح بفرمایید.

با نام خدا. نهایت سپاس و قدردانی خود و نخبگان کشور را از برگزار کنندگان جشنواره انجام می‌دهم. چرا که برگزاری جشنواره بهره وری، کار بسیار ارزنده‌ای است که باید فراگیر شود و بیشتر از این باید از نخبگان مختلف استفاده کرد. همانطور که ما در سطح کشور ۵۸ هزار نخبه داشته که واقعا هرکدام می‌تواند شرایط خوبی را تجربه کنند. این جشنواره‌ها به مانند جایزه نوبل که سهم بالایی در اعتبار جهانی دارد، می‌تواند در سطح ملی و با ضرایب و فاکتورهای ارزنده‌ای از معرفت و اخلاق ایرانی در سطح بین المللی گسترده شود و موجب اثرات بسیاری شود. همانطور که پیامبر ما از تأثیرگذارترین افراد بشری بوده است.

- برای برگزاری بهتر این جشنواره در دوره‌های آتی، چه پیشنهاداتی دارید؟

من واقعاً تشکر می‌کنم از دکتر جاسبی و پسر گرانقدرشان و موسسه هوشمند خدیجه کبری که چنین جشنواره‌ای را اجرا می‌کنند. چرا که برگزاری این جشنواره کمک ارزنده‌ای در موضوعات مختلف می‌کند. البته طبیعی است که در دوره‌های ابتدایی، جشنواره‌ها فرصت رسیدن به همه‌ی توانایی‌های خود را ندارند. پیشنهاد مشخص من این است که بتوانیم با استفاده از نخبگان و کارشناسان، دوره‌های آینده جشنواره را درسطح گستره‌تر جهانی برگزار کنیم. بنابراین امیدوارم که این جشنواره بتواند همچون دیگر جوایز بزرگ مثل نوبل، به تدریج جایگاه بالاتری را کسب کند.

- این دوره از جشنواره، حول محور آموزش در بهره وری برگزار می‌گردد و شما هم ارتباط مستقیمی با جریان آموزشی دارید. این تلفیق علم با هنر را چگونه می‌بینید؟

به نکته خوبی اشاره کردید. جشنواره با نگاهی که به بحث آموزش و پژوهش داشته، عملکرد بسیار خوبی داشته و به نظرم می‌تواند در دوره‌های آینده در بحث فناوری هم راهکارهای خوبی ارائه دهد. جشنواره کاریکاتور باید به سمتی رود که با مشارکت بیشتر نخبگان و با شعار دینی «محبت به سمت موفقیت» ادامه یابد. در واقع شعار «به سادگی یک لبخند» که خلاصه‌ای از سلامت روح است، در دین ما هم مورد سفارش قرار گرفته است. این شعار دیدگاه وسیعی دارد و مفهوم‌اش ساده نیست، چرا که حرکت  به سمت شادابی و نشاط جامعه می‌تواند نقش بسیار خوبی در سلامت داشته باشد و این جشنواره می‌تواند موتور محرکی در این مسیر باشد.

باتشکر فراوان.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


− 3 = پنج

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>