عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » جشنواره کاریکاتور » گفتگو با سیدمجتبی حسینی، دبیر چهارمین دوره جشنواره کاریکاتور بهره وری

گفتگو با سیدمجتبی حسینی، دبیر چهارمین دوره جشنواره کاریکاتور بهره وری

۱۹

مهر

۹۳

گفتگو با سیدمجتبی حسینی، دبیر چهارمین دوره جشنواره کاریکاتور بهره وری

بهره وری آموزش؛ مبنای توسعه انسانی

انتخاب مقوله‌ی حساس آموزش در بطن موضوعی موثر به نام بهره وری، حرکتی فرخنده از سوی دست اندرکاران جشنواره در دوره چهارم بوده است. چرا که هرگاه دانش در چارچوب ساختاری بهینه و نظامی هدفمند قرار گیرد، ثمره‌ای به گستره‌ی غنچه‌های نشسته در فردای آن سرزمین خواهد داشت.

آقای سید مجتبی حسینی، در دوره چهارم از ” جشنواره کاریکاتور بهره وری ” تحت عنوان دبیر، با گروه سیاست گذار جشنواره همراه هستند. ایشان مدیریت “مجتمع هوشمند آموزشی خدیجه کبری” را به عهده دارند که امسال به عنوان دبیرخانه جشنواره انتخاب گردیده است. با دکتر حسینی، در خصوص فراخوان به عمل آمده از هنرمندان این دوره و قرینه بودن بهره وری با آموزش به گفتگو پرداختیم.

-  دبیرخانه جشنواره چه مراحلی را در دوره چهارم از برگزاری طی نمود؟

با توجه به این که مجتمع هوشمند “خدیجه کبری” امسال در بیست و پنجمین سال تاسیس خود می‌باشد، با همفکری و همکاری با دوستان سیاستگذار جشنواره بهره وری، دبیرخانه جشنواره را به این مجتمع منتقل کردیم.

در ادامه اقدام به جمع آوری آثاری نمودیم که از نقاط مختلف ایران و جهان بدست ما رسیده بود و همکاران ما در دبیرخانه جشنواره با تلاش و کوشش سعی در دریافت و اِسکن کردن و آماده سازی فایل‌های دریافتی جهت داوری کرده و سعی شد که به نحو احسن این کار انجام شود که تا آخر تیرماه امسال، کلیه آثار جمع آوری شد و در اختیار داوران قرار گرفت.

- مجتمع خدیجه کبری چه اهدافی با رویکرد بهره وری داشته است؟

در خصوص مجتمع آموزشی “خدیجه کبری” که در واقع اولین مدرسه هوشمند در سطح کشور می‌باشد باید توضیحاتی را خدمت دوستان بگویم که هدف از ایجاد این موسسه وجود بستر مناسب آموزشی برای دختران مملکت در سایه‌ی امنیت و پایبندی کامل به شئونات اسلامی است. ما برای جذب دانش آموزان فیلترهای گزینشی و اعتقادی و رعایت حجاب را در نظر گرفتیم و در خصوص آموزش نیز این مجتمع برخلاف شیوه‌های سنتی مرسوم، روش نوین آموزشی را اتخاذ کرده که نتایج خوبی هم در این ۲۵ سال کسب نموده است. به طور مثال ما به عنوان کاندیدای موسسه بین المللی IB در ایران شناخته شدیم و در ۳ سال گذشته گواهینامه‌های متعددی را گرفتیم که از جمله کسب گواهینامه‌های ISO 9001 و Uninova و ۱۰۰۱۵  بوده است و اولین مجتمع هوشمند در ایران هستیم که گواهینامه تعهد به تعالی را بدست آوردیم.همچنین از طریق موسسه‌ای هوشمند به نام ENO مورد ارزیابی قرار گرفتیم و مدارک فوق کسب گردید و در بحث محیط زیست نیز همکاری‌های ارزنده‌ای را با موسسات مختلف داشته ایم.

“موسسه هوشمند خدیجه کبری” آموزش خود را از طریق تولید محتوای آموزشی و بصورت برنامه نرم افزاری آماده کرده و تمام کلاس‌های ما مجهز به سیستم هوشمند می‌باشد.

-  جناب دکتر حسینی، در خصوص ایجاد زمینه مناسب برای دانش آموزان هم با توجه به انتخاب نام آموزش در این دوره، توضیحاتی ارایه دهید؟

مجتمع در اسفندماه سال گذشته یک جشنواره ملی کاریکاتور در محیط زیست را همزمان با روز درختکاری برگزار کرد و امیدواریم امسال نیز انجام شود. شکل برگزاری جشنواره این بود که ما آثار جشنواره بهره وری در ۳ دوره گذشته را در معرض دید دانش آموزان قرار دادیم و از آن‌ها خواستیم نظر و دیدگاه خود را از طریق مقاله برای ما بفرستند. نکته مهم این که نتایج بدست آمده و دیدگاه آزاد بچه‌ها بسیار جای شگفتی داشت و از تمام کشور نظراتی ارسال شد و حتی یکی از برگزیده‌ها دانش آموزی بود که در حوادث آتش سوزی در مدرسه اش، آسیب دیده بود. این جشنواره بازتاب خوبی در رسانه‌هایی مثل رادیو جوان و نشریه شاپرکها داشت و امیدواریم امسال هم بتوانیم نظرات دانش آموزان را در مورد دوره چهارم از طریق این جشنواره دریافت کنیم که فراخوان آن از طریق رسانه‌ها اعلام خواهد شد. این برنامه شرایط آموزشی و نگاه بچه‌ها را به هنر کاریکاتور فراهم خواهد کرد.

- جایگاه اسپانسرها را در برگزاری بهتر و حمایت از مجریان جشنواره چگونه می‌بینید؟

لازم است از کلیه اسپانسرهای دوره‌های مختلف و این دوره از جشنواره تشکر شود. چرا که با توجه به هزینه بالای برگزاری جشنواره و مبلغ جوایز ، حمایت‌های خوبی با دوستان برگزار کننده صورت گرفت. این جشنواره یک رویداد ملی و در سطح بین المللی است و کمک کردن به آن جای تقدیر دارد که حتما در مراسم پایانی از حمایت کنندگان مادی و معنوی جشنواره کاریکاتور بهره وری، تقدیر خواهد شد.

-  دبیرخانه جشنواره در دوره آتی هم مجتمع آموزشی خدیجه کبری خواهد بود؟

ما خیلی خوشحال می‌شویم که اینطور شود و همکاری‌های لازم را با دوستان سیاستگذار جشنواره خواهیم داشت، چرا که فکر می‌کنیم جشنواره کاریکاتور، موجب نشاط و شادابی و سرزندگی دانش آموزان ما و محیط آموزشی خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


2 + = پنج

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>