عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تقویم هنری » اخبار هنری » “کافکا، هدایت و مدرنتیه ادبی در فارسی”

“کافکا، هدایت و مدرنتیه ادبی در فارسی”

۲۱

مرداد

۹۳

“کافکا، هدایت و مدرنتیه ادبی در فارسی”

نشست ادبی”کافکا، هدایت و مدرنتیه ادبی در فارسی”روز شنبه(۲۵ مرداد ماه)،ساعت ۱۸ در خانه هنرمندان – تالار استاد شهناز برگزار می‌شود.

“کافکا، هدایت و مدرنتیه ادبی در فارسی”

این نشست به بهانه منتشر شدن کتاب “کافکا: به سوی ادبیات اقلیت” (اثر مشترک ژیل دلوز و فیلیکس گتاری)، با تلاش واحد پژوهشی و آموزشی خانه هنرمندان ایرا و با حضور:مراد فرهادپور و حسین نمکین با دبیری حمیدرضا یوسفی برگزار خواهد شد.

در این نشست ادبی از مواجه هدایت با کافکا در ادبیات ایران گفته خواهد شد و همچنین به کافکای متفاوت از نگاه صادق هدایت  پرداخته می‌شود.

کافکا، هدایت و مدرنتیه ادبی در فارسی

امروز نیز، پس از گذشت سال‌ها همچنان در مواجه با کافکا، خواسته یا ناخواسته با چهره‌ای از هدایت در پس پشت او برخورد می‌کنیم. پس از ترجمه کتاب دلوز و گتاری با عنوان «کافکا: به سوی ادبیات اقلیت» چهره‌ای متفاوت از کافکا در ادبیات ما به تصویر کشیده می‌شود: «کسی که تا به حال موقع خواندن کافکا به صدای بلند نخندیده است، کافکا را نخوانده است». این کافکایی‌ متفاوت است که دلوز و گتاری آن را به ما معرفی می‌کنند.

علاقه مندان برای حضور در این برنامه می‌توانند در زمان یاد شده به نشانی تهران، خیابان طالقانی،‌ بعد از ایرانشهر،‌خیابان شهید موسوی شمالی،ضلع جنوبی باغ هنر، مراجعه نمایند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ شش = 11

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>