عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » “کافکا به روایت بنیامین”

“کافکا به روایت بنیامین”

۱۷

تیر

۹۳

“کافکا به روایت بنیامین”

کتاب “کافکا به روایت بنیامین” با ترجمه کوروش بیت سرکیس از سوی نشر ماهی منتشر شد.

کافکا به روایت بنیامین

این اثر شامل سخنرانی و مقاله‌های والتر بنیامین (فیلسوف ضد امپریالیسم) درباره فراتس کافکا است و به وسیله هرمان شوپن هویزر گردآوری شده است.

به گفته گردآورنده اثر “کافکا به روایت بنیامین” حاصل بررسی‌های صورت گرفته به مدت ده سال توسط بنیامین بر آثار کافکا است؛ همچنین مجموعه‌ای متشکل از متن‌های کامل، نظرات عنوان شده در نامه‌ها و بخش قابل توجهی از صدها یادداشت است.

 کتاب کافکا به روایت بنیامین،  چهار متن کامل و مفصل از والتر بنیامین را شامل شده است:

برآوردهایی برای طرح تجدید نظر در مقاله برحسته کافکا به قلم بنیامین و مکاتبات همه‌جانبه‌ای در باره او که در آن بسته به اینکه مخاطب و طرف گفتگو چه نگرشی داشته است، ملاحظات و تاملات بنیامین منشوروار به طیف‌های گوناگون خود تجزیه شده است.

کافکا به روایت بنیامین

این کتاب نخست مقاله بنیامین در سال ۱۹۳۴ و پس از آن متن سخنرانی وی در سال ۱۹۳۱ چاپ شده است. همچنین مقاله‌ای با موضوع مجادله کوتاه بنیامین با کافکا که توسط بنیامین در سال ۱۹۲۹ نوتشه شده است و نیز نقد وی بر کافکا در سال ۱۹۳۸ نیز دیگر مطالب این کتاب است.

بخش دوم از این اثر اما به وایت نامه‌نگاری‌های بنیامین با گرشوم شولم، ورنر کرافت و تئودور و.آدورنو اختصاص دارد که در آنها در ارتباط با کافکا نیز به بحث و اظهار نظر پرداخته شده است.

بخش پایانی این کتاب نیز شامل یادداشت‌های بنیامین در مورد کافکا است که در قالب سه بخش شامل یادداشت‌های منتشر شده میان ۱۹۲۸ تا ۱۹۳۴ است.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


هشت − = 5

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>