عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » موسیقی » اخبار موسیقی » کنسرت کامکارها

کنسرت کامکارها

۶

مهر

۹۳

کنسرت کامکارها

گروه موسیقی « کامکار‌ها »، در مهرماه پاییزی ،در چند کشور اروپایی به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

 به گفته هوشنگ کامکار ، «بعد از برگزاری کنسرت «سنندج» که ، ۲۷ شهریور و طی دو روز به نفع بیماران‌‌ام اس به اجرا شد،برای اجرای کنسرت در چند کشور اروپایی در مهر ماه آماده شدند، تا اولین مرحله از کنسرت‌ها و کارگاه‌های آموزشی خود را در این سفر اروپایی آغاز کنند، این تور از سوم مهر ماه از پاریس، در قالب کنسرت و ورک شاپ آغاز شد و پس از آن در هلند، لندن و سوئد ادامه خواهد داشت. طبق برنامه ریزی انجام شده گروه کامکارها ، در ۳مهر در شهر پاریس اجرای کنسرت و ورک شاپ، ۷ مهر در هلند، ۹مهر در لندن سالن باربی کن، ۱۰مهر در بروکسل مرکز هنرهای زیبای بوزار، ۱۲مهر در سوئد سالن فیلارمونیک یوتبری، ۱۳ مهر در سوئد سالن کنسرت اوپسالا و ۱۴ مهر ورک شاپ در استکهلم اجرا خواهند داشت.

هوشنگ-کامکار

 هوشنگ کامکار درباره قطعات انتخاب شده برای این کنسرت‌ها افزود: با اعضای همیشگی گروهمان به همراه نی ریز، صبا کامکار و هانا، به اجرای قطعاتی در دو بخش کردی و فارسی می‌پردازیم.

در بخش کردی، اجرای قطعاتی به خوانندگی بی‍ژن کامکار ، دلی کَه م بو (دلی داشتم) قطعه محلی کرمانجی ، اوراد (ورد خوانی کُردی که شاعر آن مولوی کُرد می‌باشد و ساخته و تنظیم هوشنگ کامکار است»، گلاویژ (ستاره صبح) و سنجانه (سربند) از قطعات محلی اورامی، کرس کودری هوریشم (پیرهن کودری) قطعه محلی سورانی و دو قطعه به یاد ماندنی عزیزام تو گله کَمی و قاسم خان قطعات انتخاب شده برای بخش کردی می‌باشند.

بخش فارسی نیز شامل قطعات «ایوان مدائن» (سروده خاقانی، ساخته بنده، خوانندگی ارسلان و صبا کامکار)، «زمستان» (سروده مهدی اخوان ثالث، ساخته ارسلان کامکار، خوانندگی ارسلان و صبا کامکار)، «یار مرا» (سروده مولانا، ساخته ارسلان کامکار، به خوانندگی ارسلان و هانا کامکار) و «منظومه مولانا» (ساخته بنده، خوانندگی ارسلان و صبا کامکار) می‌باشد .

کامکار همچنین درباره کارگاه آموزشی بیان نمود ، در ارتباط با موسیقی سنتی، موسیقی کردی و جزئیات و شاخص‌های موجود در این موسیقی‌ها طی جلساتی سخنرانی خواهم داشت و برخی اعضای گروه به اجرای عملی این آموزش‌ها در قالب نوازندگی می‌پردازند.

گروه کامکار‌ها بزودی آلبومی شامل ۱۰ قعطه را وارد بازار موسیقی خواهند کرد، که اطلاعات دقیق‌تر متعاقبا اعلام خواهد شد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 − دو =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>