عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » تازه های نشر » اخبار نشر » این‌سو و آن‌سوی پسامدرنیسم در”کمپانی دونفره”

این‌سو و آن‌سوی پسامدرنیسم در”کمپانی دونفره”

۲۱

اسفند

۹۲

این‌سو و آن‌سوی پسامدرنیسم در”کمپانی دونفره”

کتاب کمپانی دو نفره با ترجمه علی معصومی و همکاری نشر بوتیمار منتشر شد.

کمپانی دونفره

مپانی دونفره مجموعه‌ای است از داستان‌هایی از نویسنگان قبل و بعد از پسامدرنیست.

در این مجموعه،داستان‌هایی از دیو اگرز‌، جاناتان فرنزن‌، دیوید فاستروالاس‌، مایکل شیبون‌، جان اپدایک‌، فیلیپ راث‌ و رابرت پن‌ وارن، همراه با زندگی نامه نویسندگان، گنجانده شده است.

کتاب کمپانی-دونفره

پسانوگرایی به مکتب فرهنگی، فکری و هنری اشاره دارد که فاقد سلسله مراتب مرکزی یا اصول ساخت یافته مشخص و در برگیرنده پیچیدگی مفرط، تناقض، ایهام، تنوع و عدم انسجام درونی است. این اصطلاح اولین بار در سال ۱۹۴۹ برای ابراز ناخرسندی در قبال معماری نوگرا به کار برده شد و منجر به ایجاد نهضت معماری پسانوگرا شد.

“پسامدرنیسم مدرنیته‌ای دیگر است که به مدرنیته با نگاهی نو و دیگر نظر می‌افکند. پسامدرنیسم سنت نفی کننده و انتقادی مدرنیته را در مورد خود مدرنیته به کار می‌گیرد.”

عواملی چون:رنگ باختن عقیده و ایمان به تبیین‌های عقلانی (علمی)،بی اهمیت شدن کار در زندگی روزمره و  جامعه پساصنعتی بر پایه مصرف‌گرایی و فراغت، قدرت رو به افزایش رسانه‌ها در به گردش درآوردن کثرتی از تصاویر و متون در میان مخاطبان جهانی، از عوامل به وجود آمدن چنین مکتبی به شمار می‌روند.

فردریش نیچه،ژان فرانسوا لیوتار، ژاک دریدا، میشل فوکو، مارتین هایدگر، از جمله پایه گذاران این مکتب هستند.

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× 8 = بیست چهار

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>