عضویت در خبرنامه نخستان

خانه » موسیقی » اخبار موسیقی » آلبوم “کوک سکوت”

آلبوم “کوک سکوت”

۲۹

تیر

۹۳

آلبوم “کوک سکوت”

آلبوم موسیقی “کوک سکوت” به نوازندگی حامد فکوری و کامران منتظری، از سوی موسسه سیاه و سفید منتشر شد.

آلبوم”کوک سکوت”

این آلبوم شامل دو نوازی تار و تنبک با همکاری این دو هنرمند است؛ کوک سکوت ۱۵ قطعه موسیقایی را شامل می‌شود کهدر دو بخش و دستگاه ابو عطا و نواخته شده اند.

فکوری درباره بخش‌های آلبوم”کوک سکوت” گفته است:

در بخش نخست که آواز ابوعطا را شامل می‌شود، سعی شده است که از اصول و قواعد ردیف دستگاهی موسیقی ایرانی وام گرفته شود به طوری‌که گردش ملودی‌ها و نوع بسط و گسترش موتیف‌ها حول گوشه‌های این آواز بوده و از تکنیک‌های نوازندگی مرسوم و گاه شخصی اینجانب استفاده شده است.

آلبومکوک-سکوت

بدیهی است که قطعات این بخش، یا اقتباسی است از آثار اساتید گذشته و یا ساخته‌هایی است که آنان نیز از حیطه قواعد و مختصات موجود در ردیف دستگاهی و فرم‌های متداول موسیقی قذیم و معاصر فراتر نمی‌رود.

اما بخش دوم برداشتی است آزاد و شخصی بر روی تم‌هایی که از گوشه و کنار در موسیقی آذری و ارمنی شنیده‌ام. این بخش حاصل ترکیب این تم‌ها با ظرایف اجرایی‌شان همراه با سونوریته‌ای (صدادهی) متفاوت بخش اوا و مجموعه‌ای از قواعد جمله پردازی‌های موسیقی ایرانی و تجربه‌های شخص اینجانب که در نوازندگی تار داشته‌ام است.

قطعات

یش درآمد، در آمد، چهار مضراب(بر اساس ساخته استاد هرمزی و استاد کسایی)، حجاز، چهار مضراب حجاز، چهار پاره، چهار مضراب چهار پاره، یقولون، رقص لاله‌های وحشی در باد، در ابتدا، گیسوی گلگون آفتاب، شیون، بان، حیران و دیدار

اخبار و مطالب مرتبط با:

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× شش = 6

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>